Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a teendő ebben az esetben?

Mi a teendő ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Eddig minden évben sm-ben kértem a NAV-tól,hogy készítsék el az adóbevallásomat.Idén viszon sajnos erről lecsúsztam,és az elküldött sms-re ezt a választ kaptam : "Tisztelt ügyfelünk! xxx-kor küldött üzenetére jelezzük,hogy adóbevallási tervezetet már csak ügyfélszolgálatainkon kérheti. " Most ebben a vírus helyzetben nem szívesen mennék személyesen, ezért az a kérdésem, hogy milyen megoldások vannak még erre ? Esetleg e-mailben lehet kérni,hogy csinálják meg ? Totál nem értek ehhez,sajnos.Minden hasznos választ előre is köszönök.

2021. ápr. 19. 11:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

9: nem azt kérdeztem, hogy személyid van-e! HAnem azt, hogy biometrikus E-személyid van-e!


Nem mindegy....

2021. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen lehetőséged, ha van már e-személyid, azzal úgy tudom lehet ügyfélkaput intézni személyes jelenlét nélkül. De 100%-ig nem vagyok biztos benne.

A kérdésedre a válasz: április 15-ig lehetett kérni a tervezet postázását, ez már egy jócskán meghosszabbított határidő volt, mert eredetileg március 16-ig lehetett volna kérni. SZóval mostanra tényleg csak az maradt, hogy ügyfélszolgálat, személyes ügyintézés. De ahhoz is időpontot kell kérni.

2021. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Esetleg e-mailben lehet kérni,hogy csinálják meg "


Azt nem kell kérni, hogy csinálják meg. Azt kell kérni, hogy postázzák ki a címedre. Tehát a bevallástervezeted megvan, csak már nem lehet kérni annak postázását. Személyesen kell bemenni érte.


Más opció: Meghatalmazol valakit, hogy helyetted és a nevedben intézkedjen. Ő majd elmegy, és kikéri Neked.


Táblázat alsó két sora:

[link]

2021. ápr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!