Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki elmegy mondjuk 1...

Ha valaki elmegy mondjuk 1 évre világot látni akkor itthon kell fizetnem tbt? Vagy csak bejelentem a navnál,hogy én elhúztam majd jövök?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Haha persze álmodban öcsisajt.
2021. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze h kell fixess tbt :) sot meg lehet hogy pluszba is ra kell fizess ha kulfoldre utazol es ott is szeretnel biztositva lenni
2021. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen kell, mivel magyarországi lakcímmel rendelkezel, és belföldinek minősülsz jogilag. Ebből arra lehet következtetni, hogy itthon élsz, és adott esetben itthon veszed igénybe az orvosi ellátást.


Ha világot akarsz látni, és nem fizetni itthon járulékot, akkor külföldön kell, hogy legyen biztosításod, amit itthon igazolnod kell azért, hogy ne kelljen itthon fizetned járulékot. De akkor kint "fizeted", mert valószínűleg ott veszel igénybe adott esetben orvosi ellátást, mert kint élsz.


Valahol mindig kell fizetni...

2021. ápr. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!