Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetről származó jövedelme...

Internetről származó jövedelmem után hogy érdemes adózni / legalizálni? Milyen vállalkozást nyissak rá? #2

Figyelt kérdés

Előző kérdésem


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


Mostani kérdésem.


Arra gondoltam, hogy lehetséges lenne-e legalizálni a jövedelmem úgy, hogy a potenciális vásárlókat egy Weboldalra irányítanám át, ahol ők vásárolnának tőlem pl. Verset, tájképet, kutyáról képet, stb. :D


Pl.

30 000 Ft-ért venne egy képet egy kutyáról xd

Aztán én ezért nyilván játékon belül odaadnám az összeget, cserébe viszont lesz legális lenyomata a pénzemnek.


Ezesetben milyen webshopot, és üzletet lenne érdemes nyitni rá, havi pár száz ezer Forintos forgalom esetén? Legyen havi 400 000 Ft-os forgalom.

Éves szinten 4,8 m Ft utalás.



2021. jún. 1. 17:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyilván éves szinten nem kereken 4,8m Ft lenne, meg havi 400 ezer forint sem lenne mindig fix, hol több, hol kevesebb, csak az egyszerűség kedvéért írtam ezt a 2 számot. Bár egyszerűbb lett volna havi 100k, évi 1,2m Ft-al számolni. :D
2021. jún. 1. 17:54
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez kezd kicsit penzmososan hangzani, szerintem maradj valami tisztessegesebb megoldasnal. Ebbol nagyobb bajod lehet mintha egyaltalan nem adozol.
2021. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez egészen biztosan illegális. Csak papíron adsz el termékeket, hogy egy másik bevételi forrást fedezz. Ez konkrétan pénzmosás...
2021. jún. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már ez az ötlet, akkor miért kamu termékkel? Miért nem írod ki, hogy x mennyiségű játékpénz ennyi? Ugyanúgy megveszik, leadózod.
2021. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ja, akkor ez már tényleg pénzmosás. Mert a játékszabályzat tiltja a játékon belüli tárgyak, valuta valós pénzért eladását. Ha nem tiltanák, akkor akár felére is esne a bevételük. :D
2021. jún. 1. 18:28
 6/7 A kérdező kommentje:

Bár, vannak rendes weblapok, ahol játékbeli valutákat árulnak, 0-24-es ügyfélszolgálattal, gondolom számlát is adnak róla.


Bár gyanús, hogy a játék nem tiltja ki őket, meg az oldalt nem záratja be.


Lehet az ő tulajdonukba tartozik :D

2021. jún. 1. 18:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Attol meg hogy van rendes weboldaluk meg ugyfelszolgalat ugyanugy lehet illegalis, es mit tud csinalni a jatek egy mondjuk venezuelaba bejegyzett weboldallal es indiabol dolgozo ugyfelszolgalatosokkal? Kihivja indiai kis faluba a rendorseget? Szamlat meg dehogy adnak ezek az oldalak.
2021. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!