Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi cég ( EU-n belül)...

Külföldi cég ( EU-n belül) foglalkoztat Magyarországon HO-ban munkavállalókat több mint 183 napja, akkor automatikusan telephelye keletkezik Magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. jún. 21. 06:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

a bevallásban az SZJA nem szerepel, és a cégnek nem is kell levonnia. Viszont neked be kell fizetned, valóban negyedévente,(...)”



Pontosan így van. A személyi adót a harmadik hónapot követő hónap 12. napjáig kell befizetni.


Így az összes levonás hónapokra bontva 49% lenne, azaz a bruttó bér fele.


Ha Katás lennék, akkor sem tudnék több hónapon át egy cégnél dolgozni mert akkor felmerulne a gyanú, hogy alkalmazotti viszony áll fenn. Úgy értesültem, hogy a Katások sem számlázhatnak mindig egy ugyanazon cégnek.


A lényeg, hogy a magas bruttó ellenére sem vállaltam el a munkát.

Legközelebb figyelek erre is allaskeresesnél.

Annak örülök, hogy nem a harmadik hónap leteltével ért a meglepetés.

2021. jún. 23. 06:01
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem 49%, mert az adóalap kisebb. 42,5% körülre jönne ki a levonás.
2021. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

SZJA 15%

Szocho 15,5%

Tb + nyugdíj = 18,5%


Összesen 49 %


Ezt az információt kaptam a NAV-tól


Tel. 1819

2021. jún. 24. 07:23
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez mind igaz, de SZJA tv szerint ha a szochót neked kell fizetned, akkor az adó alapja a jövedelem 87%-ka.
2021. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Visszakerdezek, hogy jol ertem-e,

Ha a havi bruttó jövedelmem 100.000 Ft, akkor az ado alapja 87.000 Ft, ennek a 15% ?

2021. jún. 25. 12:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!