Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » H bejelent a munkáltatóm,akkor...

H bejelent a munkáltatóm,akkor az rögtön megjelenik az ügyfélkapun vagy,csak később tudom megnézni,hogy tényleg bejelentett e?

Figyelt kérdés
Az új munkahelyemen a munkáltatóm azt mondta,hogy bejelentett,de nem látom még ügyfélkapun.Sem az Ebev oldalán...Amúgy 2 órába lettem,csak bejelentve elvileg,lehet hogy azért nem látszik?

2021. júl. 6. 17:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Minden munkaviszonynak látszódnia kell, ha szerződésed van és nem látod kérheted te is a bejelentést azon a felületen. De azért van átfutási ideje, ha ma kezdtél akkor még ne várd.

Inkabb a 2 órás bejelentés a gond (kivéve ha tényleg annyit dolgozol), nagyon figyelj hogy ne verjenek át nagyon. Van szerződésed?

2021. júl. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Anyunak azt mondták egyik évbe a NAV-ügyfélszolgálaton, mikor a megbízási jogviszonyos bejelentgetéseivel voltak gondok, hogy kb fél óra míg átfut a bejelentéstől számítva hogy látni lehessen. (Akármilyen biztosítási jogviszonnyal járó viszonyt ugyanúgy jelentenek be, szóval nincs jelentősége hogy anyumnak megbízási volt). Gondolom ezt már egy automatikus rendszer kezeli a bejelentő nyomtatvány mezői alapján informatikailag
2021. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Napi 3 órát dolgozok.....Mondtam neki 2 órára jelentsen be minimum....Amúgy a 2 órára is jár a tb ugyan úgy,mint a 8 órás bejelentésre ugye?Már 2 hete itt dolgozom egyébként!
2021. júl. 6. 23:11
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jár a tb, a munkaviszony minden esetbe biztosítási jogviszonyt keletkeztet.

Tavaly júli 1-gyel lett egy olyan szabály, ami meghatározza, hogy munkaviszony esetén a TB-járulék minimum a minimálbér 30%-a alapján kerül megfizetésre

2021. júl. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ma már valószínűleg látni fogod, ha tényleg bejelentett...


Ha nem látod, akkor szerintem ott gondok vannak a munkáltató állításával.

2021. júl. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

"Amúgy 2 órába lettem,csak bejelentve elvileg,lehet hogy azért nem látszik?"


Úgy, hogy hazudik!


Már megszüntették a kétórás bejelentést, helyette alkalmi bejelentés létezhet csak (EFO) "alkalmi munka".


Egyszerűsített Foglalkoztatásként maximum 15 napot egy hónapban és 90 napot egy évben jelenthet be, ennek díjja (járulékterhe) napi ezer forint.


Most tanuljuk bérügyből...


Kb fél órán belül látnod kell, ha bejelentett!


Szerintem átvert, kérjél munkaszerződést!

2021. júl. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Mondjuka legfontosabb, hogy kifizessen, ha kifizetett, akkor amíg nincs szerződés ne menj dolgozni, mert először mindíg etetnek, van, hogy fél pénzzel a másik felét meg majd ekkor akkor aztán meg koppansz...
2021. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is most végeztem bérügyet

Nincs ilyen, hogy két órás bejelentést megszűntették, 7-es

1 órás jogviszonya is lehet bárkinek, más dolog az, hogy az ilyennek érelme kb nem sok van mert se normális táppénz semmi nem jár rá jóformán, de miért ne lehetne? Annyi a szabály, hogy a Tb-járulék alsó határa után kell megfizetni a levont tb járulékot, a minimálbér 30 százalék alap után!

2021. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
6-os akart lenni, nem 7-es, elnézést (8-as voltam)
2021. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Kedves nyolcas!De a tb az fizetve van,akkor is,ha csak 2 órába vagyok bejelentve??
2021. júl. 9. 23:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!