Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » H bejelent a munkáltatóm,akkor...

H bejelent a munkáltatóm,akkor az rögtön megjelenik az ügyfélkapun vagy,csak később tudom megnézni,hogy tényleg bejelentett e?

Figyelt kérdés
Az új munkahelyemen a munkáltatóm azt mondta,hogy bejelentett,de nem látom még ügyfélkapun.Sem az Ebev oldalán...Amúgy 2 órába lettem,csak bejelentve elvileg,lehet hogy azért nem látszik?

2021. júl. 6. 17:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves nyolcas!De a tb az fizetve van,akkor is,ha csak 2 órába vagyok bejelentve??"



Mivel NINCS 2 órás bejelentés így NINCS!


4, 6 vagy 8 órás bejelentés van, amit már rég látnod kellene HA be volnál jelentve!


Van már munkaszerződésed így egy hét meló után?

Mert gondolom nem hatodikán kezdtél amikor a kérdést kiírtad...


Mióta dolgozol amúgy?

2021. júl. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Egyébként a TB sem válik egyből fedezetlenné, csakmert éppen nincs bejelentett munkád, emiatt ne parázz!


Utólag befizetni se kell semmit, nem fognak megkeresni ha te nem erőlteted magad.

2021. júl. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Dehogy szüntették meg a 2 órás bejelentést....Nyolcas válaszolót kérdeztem különben is!
2021. júl. 9. 23:58
 14/28 anonim ***** válasza:
7 es 8 as meg az utsó kettő is én vagyok :D
2021. júl. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Hát biztos,hogy nem a 8-as válaszoló vagy....Te magad írtad a 6-os válaszolónak,hogy rosszul tudja,mivel nincs ilyen,hogy megszüntették a 2 órás bejelentést...vagy most nem értem mi van.
2021. júl. 10. 00:39
 16/28 anonim ***** válasza:
27%

Mindegy benéztem én is ja... Én sosem hallottam 2 órás bejelentésről, ha létezik is ilyen akkoris ugyanannyit kell utána fizetni mint a 4 órás után, akkor már inkább érné meg neki az, ha alkalmira bejelent naponta egy ezresért és akkor akár 8 órát is dolgozhatsz 15x egy hónapban 90x egy évben.

De a munkaszerződés kérdésére miért enm válaszolsz?

Meg arra, hogy mikor kezdtél dolgozni végülis ?


Hány ledolgozott napod van már "bent" szerződés nélkül kifizetetlenül?

2021. júl. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

"Én sosem hallottam 2 órás bejelentésről, ha létezik is ilyen "


:)


A munkáltató olyan munkaidőre alkalmazza a dolgozóját, amilyenben megegyeztek. Azt a munkaidőt kell a bejelentéskor megjelölni. Ha ez heti 2 óra, akkor heti 2 óra függetlenül a hozzá kapcsoló köztehertől.

Az megint más dolog, hogy a köztehernél meghúztak egy határt. Ez nem megéri vagy nem éri meg dolog, hanem tény. Ha 2 órás, akkor 2 órára jogosult bérre nem pedig mondjuk 4 órára.

2021. júl. 10. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Már válaszoltam rá,hogy 3 hete itt dolgozom....a 3.válaszomban!A fizetésem hetente kapom.Szerződést nem kaptam.
2021. júl. 10. 09:18
 19/28 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 6-os és feltételezem hogy 11-es is ugyanaz vagy

Nagyon merem remélni, hogy ennyi hülyeség-összehordás mellett nem fogsz a bér és munkaügyi szakma közelébe se kerülni :))

És akkor csodálkozunk hogy a középfokú ilyen irányú szakmásoknak nincs presztizse? Meg nem kapunk munkát... Az ilyenek húzzák le a normálisakat is!

Nem tudom neked melyik bérügyi kêpzésen tanították hogy nincs két órás bejelentés!

Miért ne lenne?? Ugyanúgy van, mint ahogy van 3 órás, 4,6,8 órás teljes!

A munkaviszony pedig - kérdező - mindig kötelezően biztosítási jogviszonyt keletkeztet, itt nincs olyan hogy nem! (Az emlízett válaszolónak aki pedig mantrázza hogy nincs, meg csak az efo erre a jó, remélem azzal is tisztába van, hogy az efo-nál viszont nincs biztosítás, a saját tb rendezése a munkás dolga)


Példa kétórás munkaviszony bérére és számfejtésére:

Melósunk kapjon 1000 forintot órabér formájába.


Munkaviszonya heti két órás. 2021. jűliusi hónapunk áll 22 munkanapból a héten. Mondjunk munkásunk minden hét keddjén és csütörtökjén teljesítse 1-1 nap 1-1 órába (két alkalom) a heti kétórás munkáját. Ez júlusba a köv. napok lesznek: 1,6,8,13,15,20,22,27,29.

Ez 9 nap, 9.000 havi bruttó bér (mivel napi 1 óra ezért 9 nap × 1000 =9.000 ft bruttóo havi bér.


Levonások:

Szja: 9.000×0,15= 1.350 ft

Tb járulék biztosítotti: 9.000×0,185= 1.665 Ft

Mivel a járulékhatár szBályat szerint nem éri el dolgozó havi bére a az alsó határt (jelenleg a minimálbér 30 százaléka azZ 50.220 ft), ezért a dolgozó bére és ezen különbözet utàn a kifzetőnek (foglalkoztatónak) is keletkezik tb-járulék befizetési kötelezettsége, amit viszont nem a dolgozóval fizettet meg, hanem "kénytelen benyelni" ő maga, mivel a munkaviszonyba járulékfizetési alsó határ van.

Ez lesz (50.220-9000)×0,185= 7.625,7~ 7.626 ft, amit a havi járulékbevallásba nem biztosítottól levont tb járulék soron vall be, hanem alatta eggyel, magánszemélyt, őstermelőt, kifizetőt terhelő tb járulék soron külön adónemen.

Dolgozó nettó bére pedig lesz 9000-1350-1665 = 5.985 ft


Tehát lehet dolgozót így foglalkoztatni, csak ott van a minimum járulék amit már be kell nyelni a vállalkozásnak

2021. júl. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Azért kérdező, ha úgy van, az ebev-en én lekérdezném az egyszerűsített foglalkoztatásra vonatkozó bejelentéseket is, hogy van-e vagy nincs. Lehet, hogy a vállalkozó keverte össze, hogy neked mondott két órás munkaviszonyt, közbe ő meg az efo-ra gondolt és úgy is jelentett be. Ilyen lehetséges éppen és életszerű, hogy neked mondta tévesen (sok vállakozó nem keni vágja az ilyeneket patentre és keverheti mert nincs tisztába vele, a könyvelő / bérügyes munkaügyes majd úgyis elintézi alapon)

Azért érdemes lenne ránézni, mert ha azt hozza az efo lekérdezés hogy úgy vagy, akkor az ne sokára derüljön ki, mert cumi lesz nagyon hogy nincs tb-d akkor és nem tudsz róla (mondjuk ez se teljesen igaz, mert a NAV úgyis már automatikusan értesít róla hogy fizesd)

2021. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!