Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » H bejelent a munkáltatóm,akkor...

H bejelent a munkáltatóm,akkor az rögtön megjelenik az ügyfélkapun vagy,csak később tudom megnézni,hogy tényleg bejelentett e?

Figyelt kérdés
Az új munkahelyemen a munkáltatóm azt mondta,hogy bejelentett,de nem látom még ügyfélkapun.Sem az Ebev oldalán...Amúgy 2 órába lettem,csak bejelentve elvileg,lehet hogy azért nem látszik?

2021. júl. 6. 17:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Már válaszoltam rá,hogy 3 hete itt dolgozom....a 3.válaszomban!A fizetésem hetente kapom.Szerződést nem kaptam."


Még mindig nem derült ki, hogy milyen jogviszonyban dolgozol ott. Ha munkaviszonyban, ha egyszerűsített foglalkoztatásban (EFO/alkalmi munka/napi bejelentés néven is szokás említeni) azt az ügyfélkapun keresztül látnod kéne. Derítsd már ki, megkönnyítenéd vele a dolgunkat. Mi honnan tudnánk, ha Te sem tudod?


Ha semmit nem "látsz" az ügyfélkapun keresztül, akkor nagy valószínűséggel nem bejelentett a foglakoztatásod, csak a foglalkoztató mondta azt...

2021. júl. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"A fizetésem hetente kapom.Szerződést nem kaptam."


Egyértelműen át vagy verve...


Mit hittél? Vagy mit reménykedsz?


"Hetente fizetés" az zsebből fizetés, mivel bérszámfejteni (fizetést) csak havonta szoktak.


Próbáld meg bankszámlára kérni a "heti pénzed", halogatni fogja azt is, mint a munkaszerződésedet, még akkor is, ha azt mondod neki, hogy nyugodtan vonja csak le az utalási költséget belőle hetente (ötszáz forint se).


Gondolom céges bélyegzővel ellátott jelenléti ív sincs, meg szabadság igénylő lap se...


Mindíg koppra kifizet amúgy?

Vagy két hét munka után kapsz egy heti pénzt?

Szóval az első heted bent van tartva?


Ha nincsen akkor, következő héten amikor kifizetett közöld, hogy holnap már nem tudok jönni, feltéve ha találtál más melót, vagy nem szorulsz erre a pénzre.


Ha netalán egy "névtelen bejelentésre" belefutsz egy munkaügyi ellenőrzésbe, az lehet neked is drága buli lesz, ha nem tudod kivágni magad a feltett kérdésekre jó válaszokkal...

2021. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

"nem fogsz a bér és munkaügyi szakma közelébe se kerülni :))"


Hát reménykedj csak, a modulzáróim már rég megvannak :D


Lehet egyszer majd én olvasom az önéletrajzodat!

Akkor is majd reménykedhetsz!

2021. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Már be vagyok jelentve.
2021. júl. 12. 11:57
 25/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, örülök, hogy rendbe van végül a jogviszony 😊


23-as... Örülök, hogy ilyen nagy lovon ülsz, hogy egyszer te fogod olvasni az önéletrajzomat 😀

Egy okj bérügy nem arról szól, hogy te egy igen nagy döntési pozícióba levő HR-es leszel ám 😀 Ennyire ne legyenek illúzióid, ehhez ez kevés

Ennyi szakmai hülyeség mellett meg amit össze hordtál, Isten óvjon tőled mindenkit ebbe a szakmába már bocs, továbbra is ezt mondom 😉

2021. júl. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Kit érdekel mit mondasz, te, nem csak ez van, van még ez mellett 7 másik okj-m aminek fele gépkezelői, de van köztük élelmiszeripari is, idén lesz még egy autóipari, és egy társasházas okj-m is.

Van pár kártya a tarsolyba, aztán jönnek majd a nyelvvizsgák, jövőre, plusz ha megvan az is akkor felsőoktatás levelezőn.

Mindez meló mellett, csakmert melóhelyen SEMMIT nem kell csinálni, ez az iparág nem a termelésről szól, csak le van osztva a pénz. Legális számlagyárnak is hívhatod, vagy "Pintér" birodalomnak...

2021. júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

A főnökömnek búvárcége van egyiptomba, csak ősszel látom.

3-4 hónapot van csak itthon, hogy a NAV nak legyen konc a szájába, hogy itthon miből él meg.

(hát nem abból az is fix).

A cégtulaj meg valami máltai lovagrend tag, sose láttam még..


Kit érdekel a bérügy szakmád, nekem csak egy papír, ha valamikor esetleg vennék egy könyvelőcéget...

2021. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Engem ellenőrizhet bármikor bárki. Számlára jön minden, hat havi munkaidőkerettel, mozgóbérrel főállásba.

Azért fizetnek, nekem havi 390 ezret, hogy üljek egyedül egy klímás bódéba, felvegyem a telefont (kb napi 4x), kinyissam a kaput reggel, és becsukjam este!

Ez mellett bármit el lehet végezni röhögve, nem csak a bérügy szakmát, ami egyébként is csak arról szól, hogy bújjad a közlönyt mindennap, vagy félévente vedd meg a tízezres taxon könyvet aztán akkor "naprakész" leszel...

2021. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!