Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a véleményetek erről az új...

Mi a véleményetek erről az új törvényről, hogy a külföldről érkező csomagokat megvámolják?

Figyelt kérdés
Vajon más országokban is van ilyen törvény? Ez az állam már nem tud min pénzt keresni, de komolyan. 🤦‍♀️ Egy 300ftos mütyürre, amit egyébként már 2 hónapja megrendeltem rá tettek 580ftos vámot. Jelenleg még 7 db 1000ft állati csomagot várok. Nem azzal van a gond, hogy 500-1000ft-ot ki kell fizetnem, hanem inkább azért, hogy az állam még ebből is pénzt akar szerezni. Egyik ismerősöm gyakran rendel aliexpresszről, a vállalkozása miatt, és épp mondta, hogy 2 nap alatt, közel 10ezer forintra vámolták meg, és 4 csomagja volt. Szerintem szörnyű.

2021. júl. 10. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Biztos már országokban van rá törvény, de amúgy szánalmas hogy ez is elveszi a Viktátorunk a magyaroktól, hogy filléres kínai gagyi mütyűröket rendelhessenek olcsón kínából. Gondolom kell a pénz az Orbán családnak a századik villájukra is, meg annak a fenntartására.
2021. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
"Vajon más országokban is van ilyen törvény? " Az egész EU-ban van...
2021. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem magyaroszag talalta ki ezt, hanem egy EUs kezdemenyezes amit minden EUs orszagnak be kell vezetnie.

Azt is jo lenne megerteni hogy 150 euro alatt tovabbra sincs vam, csak afa, pont ugy mintha egy magyar boltba veszel valamit.

Szerintem normalis dolog, gazdasagnak nem tesz tul jot hogy a magyar fizetesek kulfoldre aramlanak barmi ado/vam akarmi nelkul, ha magyar vallalkozasokat nem segiti akkor legalabb az allamkasszahoz jaruljon hozza.

Azt is erdemes megemliteni hogy ez nem most lett bejelentve, lehet mar tobb mint egy eve tudni, en pont ezert mar 2-3 honapja nem rendelek kinabol hogy a lassan erkezo csomagokra ne legyen "varatlanul" afa.

Es az se egy jo kifogas hogy hat csak 200 forintos dolgot rendelsz, mert egyreszt azt se olcso kiszallitani, masreszt aliexpress eladok a 200 dollaros csomag dobozara is azt irtak hogy 3 dollar, es igy vam+afa mentesen megjott.

2021. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Ahogyan a 3as írja. Az ismerősöd meg ne panaszkodjon, ha belföldön vette volna ezeket egy nagykerben, akkor áfát fizetett volna, eddig meg (nem egészen legálisan) megúszta. Most legalább ennyit fizet.

Nincs ezzel az új szabállyal semmi baj. Eddig Kína rengeteget keresett azon, hogy emberek filléres vackokat rendeltek tőlük, közben a környezetszennyezés nőtt, mert a szállítás környezetszennyező, a filléres bóvlik általában nem bírják sokág és ezeket kidobják, majd újat rendelnek, mert "ócsó", közben a hazai vállalkozások, amik megfizették az áfát, a vámot ezek behozatalakor, nehezen tudták eladni a termékeiket, mert nekik többe került, logikusan nem tudják olcsóbban adni. Most legalább jobban meggondolják egyesek, hogy mit és mennyit rendelnek Kínából.

2021. júl. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem értem azokat, akik ezt a törvényt jópofának és hasznosnak tartják. Én inkább a kínaiak zsebét tömöm, mint a mocskos politikusokét, mert hogy abból bizony se az ország, se a magyarok nem látnak semmit, az is biztos. Viszont Viktor királyunk és családja, mint ahogy az 1es is írta, el költik a 100. nyaralójukra.. Azt hiszem a lehető legjobb helyre utalom a pénzem. De amúgy is, nem mindegy ki hova teszi a pénzét? Végülis azért dolgozunk, hogy a pénzünkért megvegyük azt, amit szeretnénk már így is elég sokat adózunk az államnak, aztán még ez is. A másik meg, attól, hogy pár százezer ember Európán belül leáll a rendelgetésekkel, még nem fog megszűnni a környezet szennyezés, ez egy mindig is létező dolog lesz, és sosem fogjuk tudni megállitani.
2021. júl. 10. 19:50
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
5. nem érted meg, hogy ezt nem orbán találta ki, hanem minden EUs országban ugyanez a szabály. Ne rendelj Kínából és kész, probléma megoldva. Tényleg olyan létfontosságú volt az amit eddig kínából rendeltél? Ha nem akarod orbán zsebét tömni, akkor rendelj az EUn belülről és nem kell se vámot, se áfát fizetned. Újabb gond megoldva.
2021. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Az egész EU-ban van, és szerintem jogos, reális. Pont az lenne az EU lényege, hogy közös piac van, védjük a helyi termelőket.
2021. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6os, tudom, hogy nem Orbán álmodta meg az ötletet, de mi magyarok akkor is az ő számlájára küldjük az áfa díját, nem Európának.
2021. júl. 10. 20:52
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Elolvastad végig, amit írtam?

Ha nem akarod orbán zsebét tömni, akkor rendelj az EUn belülről és nem kell se vámot, se áfát fizetned.

2021. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem teljesen igaz azert, EUn belul is van AFA, csak ott alapbol hozzaadjak az arhoz, es par kis kivetelt leszamitva ott is magyar AFAt fizetsz.
2021. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!