Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a véleményetek erről az új...

Mi a véleményetek erről az új törvényről, hogy a külföldről érkező csomagokat megvámolják?

Figyelt kérdés
Vajon más országokban is van ilyen törvény? Ez az állam már nem tud min pénzt keresni, de komolyan. 🤦‍♀️ Egy 300ftos mütyürre, amit egyébként már 2 hónapja megrendeltem rá tettek 580ftos vámot. Jelenleg még 7 db 1000ft állati csomagot várok. Nem azzal van a gond, hogy 500-1000ft-ot ki kell fizetnem, hanem inkább azért, hogy az állam még ebből is pénzt akar szerezni. Egyik ismerősöm gyakran rendel aliexpresszről, a vállalkozása miatt, és épp mondta, hogy 2 nap alatt, közel 10ezer forintra vámolták meg, és 4 csomagja volt. Szerintem szörnyű.

2021. júl. 10. 16:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%
10. igen, de nem Magyaro-on fizeti, tehát nem orbán zsebét tömi + nem 27%, csak a különbözet a magyar és a helyi áfa között.
2021. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11: de pont ezt mondom hogy magyar 27% afat fizeted amit magyarorszag kap meg. Ez alol csak az olyan webshopok kivetelek amiknek nagyon minimalis, szinte elhanyagolhato osszerteku megrendelesuk van magyarorszagrol, de pl nemet amazon es ezernyi mas webshopon ugyanugy 27% magyar afat kell fizetned amit magyarorszag kap meg.
2021. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
74%
12. Én meg azt mondom, hogy ha pl. 19% az áfa az adott országban, ahonnan rendel, akkor az már benne van a termék árában, a különbözetet pedig vásárláskor fizeti meg és nem itthon. Az amazon felszámolja vásárláskor, de nem vennék rá mérget, hogy ezt minden kis bolt is megcsinálja. Náluk valószínűleg, német áfával megvásárolja, ők elküldik és megtartják (befizetik Németo-ban) az áfát.
2021. júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!