Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Új vagyok a vállalkozói...

Új vagyok a vállalkozói területen, a számlázás témakörét hogy lehet a legjobban megtanulni (KATA)?

Figyelt kérdés

Sose volt ilyen tapasztalatom, alkalmazott voltam. Most Kata-alanyi adómentes formában vagyok.


Már kerestem könyvelőt, beszereztem a számlázó programot, az első lépéseket beállítottam egyedül, adtam a könyvelőnek hozzáférést.


Olvasgatom azóta is anyagokat, de félek kicsit, hogy mi van ha egy számlát pl nem jól töltök ki/állítok be, vagy bármi, és utólag derül ki?


Nyilván olvasgatom tovább a dolgokat a témában ( olyan sok idő átverekedni magam rajtuk), meg fogok kérdezni a könyvelőtől. De teljesen újként belecsöppenve most mind új infó.


Aki szintén benne van, ti hogy voltatok vele, könnyen belejöttetek?



2021. júl. 14. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ember, számlázóprogram, minden adatot kitöltesz (nem bonyolult, kinek, kitől, mennyi). Alanyi adómentes vagy, kisadózó, ezeket kell kikipálni a programban, rajta lesz a számlán. Nagyon nem lehet elrontani.

Azt számlázz, ami szerepel a tevékenységi körödben, grafikusként pl. foghúzást ne írj be.

2021. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:D

Jó valszeg túlparázom, hogy lehagyok/nem állítok be vmi technikai beállítást, aztán megbüntiznek. Lenyugszok... :)

2021. júl. 14. 20:20
 3/8 A kérdező kommentje:

Pl eddig azt hittem, hogy számlát csak fizetés után állítunk ki.


De most azt olvastam, hogy nem, mert valójában a teljesítés után kell.

(az én fejemben ez úgy volt, hogy van a díjbekérő, amiben kéred a fizetést, és ha teljesül, akkor kiállítod a számlát.)

2021. júl. 14. 20:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Bele, a könyvelőm mindent elb-szott, amit lehetett, úgyhogy kikupálódtam amíg javítottam.


NAV és az önkormányzat segített.

De ha találsz egy jó könyvelőt, akkor bízd rá magad. A számlázó meg szól, ha valami nem oké formailag..

2021. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4. na igen.. köszi, a nav már nekem is eszembe jutott!
2021. júl. 14. 20:27
 6/8 Sandol ***** válasza:
100%

Szia!


Nálad, ami lényeges, hogy szerepeljen a számlán bárhol, hogy "Kisadózó". Ez törvényi előírás, ha nincs rajta, megbüntetnek. Nem tudom, milyen számlázót használ, de általában ezt az alapbeállításoknál meg lehet adni, hogy KATA-s vagy, és akkor automatikusan rárakja a számlára.


Nyílván ÁFA típusnál adómenteset kell beállítani. Ebben szintén eltérnek a számlázók, de lényeg, higy ne 0%-ot,vagy valami EU értékesítést, vagy ilyesmit állíts be, hanem hogy adómentes. Ha van olyan, akkor AAM, mint alanyi adómentes.


Készpénzes számlánál mindhárom dátumnak meg kell egyeznie (teljesítés, kelte, fiz.határidő). Ezt akkor adod át, amikor kifizetik neked az ellenértéket. Hivatalosan előbb kell kiállítani a számlát és utána átvenni a pénzt.


Átutalásos számlánál figyelj arra, hogy a teljesítést kövező 8 napon belül kell kiszámlázni. Nem tudom, milyen tevékenységi köröd van, de ha folyamatos teljesítésű a szolgáltatásod (havi karbantartás, weblap karbantartás, stb.) arra külön szabályok vonatkoznak, arra nem térek most ki, mert akkor holnap reggelig pötyögnék. :)


A számla tartalma nyílván a tevékenységedhez kötődik, azt nem tudod elrontani. Ha folyamatos teljesítésű a szolgáltatásod, akkor a számlázott időszakot is rá kell írni.


Díjbekérős történet szintén egy külön mise.


Remélem tudtam segíteni a teljesség igénye nélkül.

2021. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sandol ***** válasza:

Ami még lényeges, hogy az első számla kiállítása előtt össze kell kötni a NAV Onlineszamla-val a programot.


Egyébként ne parázz, mindent lehet sztornózni és kiállírani helyesen. ;)

2021. júl. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 6-os! Igen, segít! több dolog már meg is van abból, amit írtál, a többinek meg még utánanézek amit megemlítettél. :)
2021. júl. 15. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!