Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-ban ez hogy működik?

KATA-ban ez hogy működik?

Figyelt kérdés
8millióig áfamentes lehetek elvileg. Internetes kiskereskedelem lenne, amit csinálnék. Mindenféle szolgáltatás lehet áfamentes? Én pl. pólókat és hasonló termékeket árulnék, ezt is lehet áfamentesen? És akkor a számlán nem lesz ott hogy mennyi az áfa? Áfás számlát így hogy lehet kiállítani, ha azt kérnek, akkor azt nem lehet? :D Ha elérem a 8 milliót, akkor utána a 8-12 közöttieknél meg lesz áfa? Jól gondolom, vagy teljesen rossz úton jár a gondolkodásom?

2017. febr. 28. 10:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Igen, 8 millióig Áfa -mentes lehetsz, mindenféle szolgáltatás - így az internetes kereskedelem is.Áfá-s számlát ki tudsz állítani, csak nem lesz benne, hogy hány százalék áfát tartalmaz, hanem az lesz benne, hogy Alanyi Adó Mentes (AAM) és az áfa tartalomnál egy 0 áthúzva.

De nem biztos, hogy kereskedelemnél megéri KATA-snak lenni, mert így nem számolhatsz el, nem írhatsz le semmilyen költséget. ( millió felett ÁFÁ-s, de innentől nem tudom -térjünk vissza rá, ha elérted a 8 milliót :D

Félretéve a viccet - biztos jön majd valaki, aki arra is tud válaszolni. Bár meg kell mondjam, nekem volt olyan vállalkozó ismerősöm, aki inkább az utolsó hónapban nem árult, mert elérte a 6 milliót, de nem akart áfa körbe kerülni. Az ÁFÁ-sokat jobban nézi a NAV, a visszaigénylés, stb miatt meg a könyvelése is más, stb.

2017. febr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És azt hiszem ha valaki eléri az áfakört, tehát a 8 milliót, akkor annak a következő évben mindenképp áfásnak kell lenni, ugye?
2017. febr. 28. 10:35
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Éééés még van ám kérdés :D

Ha én írok egy áfás számlát, és azon ott lesz hogy 0, akkor abból nem tud visszaigényelni semmit aki veszi, tehát nem igazán ér semmit a számla neki? Emiatt lehet hogy nem tőlem fognak venni terméket, hanem inkább mástól?

2017. febr. 28. 11:05
 5/19 anonim ***** válasza:

Hát, ez egy bonyolult kérdés...Igen, lehet, hoghy emiatt nem Tőled fog venni, de ha valamit elad az ember 3.000 ft-ért áfa nélkül és a másik helyen ugyanazt áfával csak 4-4.500-ért kapná meg, akkor ki tudja, hol veszi meg? :-)


4 ezer ft 27 %-os áfája 1.080 ft.

2017. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Emiatt nem igazán ér semmit a számla neki?

Dehogynem, ezt a számlát ugyanúgy el tudja számolni költségként (a 3 ezret), le tudja írni az adóalapjából, csak áfát nem tud visszaigényelni belőle.

2017. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És ezt előre illek, vagy kötelező mondani, hogy te bizony áfamentestől fogsz vásárolni?
2017. febr. 28. 11:31
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, sok éve eladok, de még senki nem reklamált, hogy miért nem áfa tartalmú a számla, nem tudja visszaigényelni. Már csak azért sem, mert mint mondtam, így olcsóbban lehet eladni is.

De mint írtam az előbb, áfás dolgokban nem vagyok járatos - úgyhogy ezekről ne faggass - mert nem akarok hüleséget írni :-)

2017. febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát jó, csak én nem feltétlenül akarom olcsóbban adni amiatt, mert nem vagyok áfás.
2017. febr. 28. 12:05
 10/19 anonim ***** válasza:

Istenem, ez csak egy példa volt... Na mindegy... amúgy is mennem kell. A bankszámla számom majd privátban megírom, arra utalhatsz :D - mert egy könyvelőnél ez 5 ezer ft lenne, kb :D

Ja, és adok számlát róla, de áfa menteset - nem baaaj??? :D

2017. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!