Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az normális, hogy a könyvelőve...

Az normális, hogy a könyvelővel nem írtunk szerződést?

Figyelt kérdés

Kerestem egy belvárosi könyvelőirodást (sima KATÁS vállalkozáshoz).


Befizettem 3 hónapot (ezt végül írásban nyugtázta, de pl számlát sem kaptam), viszont a fő kérdés, hogy nem kellett volna szerződést is írni?.. Később egy esetleges könyvelőváltásnál kell valamire figyelnem?


Régebb óta működnek, központi helyen van. Nem tudom én parázom-e túl, vagy ez normális működés?



2021. júl. 15. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem csinálnám így. Nekem minden ügyfelemmel van szerződésem, mert ez rögzíti, hogy kinek mik a feladatai, meddig terjed a felelőssége. Az árról is ez a bizonyíték, hogy mit alkudtunk ki, ez alapján mennek a számlák. Kérdezz rá náluk, mondd, hogy szeretnél szerződést és számlát is.
2021. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A vicces az egészben, hogy nem egy eldugott zugirodáról lenne szó, hanem egy belvárosi, ráadásul több irodahálózattal is rendelkező könyvelőiroda..
2021. júl. 15. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Az semmit sem jelent, feketepénz szinte mindenhol van :P
2021. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1- pont ez az ami idegesít most..

Semmilyen felelősségvállalásról nem esett szó. Feladatokról sem: én kérdezgettem, hogy "akkor ez jó lesz úgy, hogy eddig küldöm ezeket, ez hogy történik" stb..


Legalább bejelentette magát meghatalmazottként.

Közben máris emelne az áron, ahogy kiderült, hogy lesz egy kisebb kiadásom is majd (a 3 havi díja 1 hete lett befizetve). ami nem gond tényleg, de akkor jelezni fogom, hogy erről viszont legyen szerződés innentől. Ha nem, akkor váltok szerintem.

2021. júl. 15. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, itt a felelősség és a feladatok a leglényegesebb része. Nekem például van szakmai felelősségbiztosításom (ezt az összes könyvelőre kötelező tenném amúgy), ami problémás esetben fizet (szerencsére 10+ éve mióta könyvelek, egyszer sem kellett igénybe vennem). De ez ugye benne van a szerződésünkben, hogy mikor vehető igénybe a biztosítás, mert nem biztos, hogy a bírság a könyvelő hibája (pl nyugtanemadás miatti bírság, stb).
2021. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egykét írtatok?
2021. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Írta, hogy bejelentette magát meghatalmazottként.
2021. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!