Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV ellenőr jött már ki...

NAV ellenőr jött már ki megkérdezni az ügyfeleket hogy kaptak-e számlát?

Figyelt kérdés

Fűnyírós cég vagyok, ha elköltözik vagy letagadja stb esetleg nem találják meg akinek adtam számlát lehet belőle bajom?

Katás e.v. vagyok, 12 milliót nem lépném át tehát nem érdemes nem adnom számlát...


2021. júl. 29. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor lehet, ha valaki azt mondja nem kaptál.

Ha nem találják meg,akkor nem hiszem hogy foglalkoznak vele.

2021. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Azért nem értem a kérdést, mert online számlázás van kötelezően. Tehát ha kiállítasz egy számlát, azt rögtön bemegy a nav rendszerébe. Ettől kezdve a nav nem kergeti az ügyfeleidet, esetleg akkor, ha gynúka kerülsz és konkrétan nyomoznak utánad.
2021. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
*gyanúba
2021. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Nincs kötelező online számlázás, ugyanúgy vannak még kézi számlatömbök. Azok nagy részét valóban jelenteni kell, de még mindig vannak kivételek. Meg pl ha nyugtát ad, akkor azt sehová sem kell jelentenie.
2021. júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A nyugtával kapcsolatban igazad van, de a kérdésben számláról volt szó. Már egy ideje a magánszemélynek kiállított számlát is jelenteni kell. Mindegy hogy online számlázás vagy kézi, de akkor fel kell tölteni manuálisan, tehát a lényeg ugyanaz, bekerül a rendszerbe. Emiatt nem életszerű az, amitől a kérdező tart. Ha egy ügyfél utólag azt állítja, hogy nem kapott számlát, a nav látni fogja hogy igaz vagy nem.
2021. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez sem teljesen igaz, mert pl a pénztárgéppel kiállított számlák még mindig nincsenek a nav rendszerében.

És a jelenteni kell, meg kötelező online számlázás van azért nagyon nem ugyanaz.

2021. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De ha azt állítja az ügyfél hogy nem ismer, soha nem is látott?
2021. júl. 30. 00:12
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Most az a kérdés, hogy ha random embernek számlázol fiktív szolgáltatást, akkor mennyire bukhatsz le?
2021. júl. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mondhatni úgy is kedves utolsó. :-)
2021. júl. 30. 03:38
 10/18 anonim ***** válasza:
Így azért más a kérdés értelme. Erre így nyilván rácseszhetsz, bele lehet bukni. Egy ellenőrzéskor lenyilatkoztatják a partnereket, aztán ha jópár úgy nyilatkozik, hogy sosem hallott rólad, akkor megütheted a bokádat.
2021. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!