Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nav ellenőrzés nem fogadott...

Nav ellenőrzés nem fogadott el bejövő, költség számlákat, mivel a számla kiállítója nem vallotta be. Emiatt adóhiányt állapítottak meg. Jogos ez? Fellebbezhető?

Figyelt kérdés
Előírja valamilyen törvény azt, hogy csak akkor vonható le az áfa, ha a számla kiállítója bevallotta azt? Nem értem a jegyzőkönyvet, szerződés van (ügynöki tevékenységre szól), igaz teljesítés igazolás nem készült. Mivel a számlatömb szigorú számadású, és a cég létező cég volt akkor, ezért nem értem, miért minket büntetnek, miért nem azt, aki kiállította a számlát. Van valakinek tapasztalata, mit tehetünk? Mire hivatkozhatunk a fellebbezésél? Köszönöm előre is!

#Áfa ellenőrzés
2014. máj. 13. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Jogosnak jogos, hogy nem fogadott el olyan számlákat amit nem lehet visszavezetni. Ugye így a Navnak fogalma sem lehet, hogy a számlák eredetiek -e, mert ő csak azt látja, hogy neked vannak bejövő számláid, de nincs sehol sem rögzítve, hogy honnan jött be ,akár te általad gyártott hamis számlák is lehetnek. ( Tudom, hogy nem hamisak, mert akkor nem lennél így felháborodva.)

Azért tőled hajtják be, mert ahogy írtad a létező cég már nincs meg. "cég létező cég volt akkor"

Ha nincs cég akkor nincs kin behajtani csakis rajtad. Ilyenkor két dolgot tehetsz.

1. fellebbezel, megírod, nem te hibáztál hanem a másik cég, és járjanak az ő nyakára

2. Kifizeted az adósságot, és te polgári pert indítasz a volt cég ellen, hogy az általad kifizetett pénzt visszakapd tőlük.

2014. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hallottam már ilyenről, ellopják a cég pecsétjét, és számlát állítanak vele ki.

Ha veled történne elvinnéd a balhét? Nem hinném.

Az is lehet sok volt a fizetendő áfája, és így nem vallotta be.

Ilyenkor ha van szerződés, emailek, stb érdemes bemenni és úgy elmagyarázni a szitut.

Ha csak számla kiállítás volt, akkor nehéz dolog.

2014. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

..."igaz, teljesítés igazolás nem készült"...


Hát ez a legnagyobb probléma. Ilyenkor általában fiktív számlának veszik ezt.


Minden kiállított számla mögött kell, hogy legyen teljesítés igazolás! Elméletileg csak annak birtokában lehetne egyáltalán számlát kiállítani!


Ha a számla mögött nincs állami befizetés, akkor állami visszaigénylést sem fogadnak el...


Csak azt teheted, amit az előttem szólók már leírtak.

2014. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igazság szerint én könyvelek ennek a cégnek 2012 óta, és ezek még 2011 évi számlák, így sajnos már nem tudok mit tenni, utólag próbálok okos lenni, és segíteni nekik. Az a része háborít fel, hogy a számlatömb szigorú számadású elvileg... így utána tudnának nézni, hogy nem mi csaltunk, mikor levonásba helyeztük a számlákat.

A cégvezető mindenképpen fellebbezni akar, így fellebbezni fogunk :) Ehhez próbáltam ötleteket gyűjteni.

Megpróbálok bevétel-ktg arányt számolni,amit ezzel a szolgáltatással elértek... és még egy ügyvédi állásfoglalásra gondoltam, hogy a szerződés rendben van. Aztán meglátjuk mit sikerül elérni. Köszönöm szépen mégegyszer!!! :)

2014. máj. 14. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!