Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovaluta adózás : hogyan,...

Kriptovaluta adózás : hogyan, mikor?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy csak akkor kell kriptovaluta nyereség után adózni, ha fiat-ra váltom át a pl.: bitcoinomat, de ezt elvileg el lehet ideiglenesen kerülni azzal, hogy egy fizetőeszközként nem elfogadott valutára,pl: tether (USDT) - re váltom át a kriptóm. Ebben az esetben csak akkor kell leadóznom a profitomat, ha azt a tethert átváltom egy helyileg elfogadott fizetőeszközre (legyen ez usd,forint akármi)? Ilyenkor gondolom a negyedéves adóelőleg sem vonatkozik a kereskedésemre, mert az adózási ,,szabály" azt mondja, hogy csak akkor leszek adóköteles a nyereség után, ha az kimutatható egy nem decentraléizált valutában. + ugye kell nyilvántartást vezetni az egészről, és nem tudom, hogy abban hogy jelenítem ezt meg, hogy én nem dollárra adtam el. Válaszokat előre is köszönöm!

2021. aug. 22. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt írod a nyilvántartásba, hogy usdt-re váltasz. Annak is megvan az árfolyama ugye. Utána meg ha váltasz bármire, akkor ugyanúgy értelemszerűen.
2021. aug. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Tehát ha én veszek mondjuk 10 ezerért bitcoint, és később az felmegy 12 ezerre , és átváltom usdt re akkor az a 2 ezer forintos profit után van adókötelezettségem, de csak akkor ha az usdt-t átválton sime usd-re?
2021. aug. 22. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Az árfolyamnyereséggel szemben az szja törvény szerinti költségek elszámolhatóak. De sarkítva igen, ahogy mondod.
2021. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, amikor fiatra valtod a penzt akkor adoznod kell
2021. aug. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!