Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a legújabb törvény a...

Mi a legújabb törvény a sportfogadásból megszerzett nyeremény leadózására?

Figyelt kérdés
Tudom hogy már számtalanszor feltették ezt a kérdést,de mi a mostani erre vonatkozó törvény? Olvastam olyat,hogy 15% szja,és 15,5% szochó,és egy profi sportfogadó meg azt mondta,hogy csak 16% szja. A másik hogy hogyan kell elkönyvelni a vesztes/nyertes tippeket? Pl. egy hónapban volt 30 fogadásom,abból 20 nyertes,10 vesztes,és a nettó profitom 1 millió forint.Ha ezt a példát vesszük,akkor ezt hogy kellene leadózni?Ha felkeresek egy könyvelőt akkor lehet találni valami kiskapukat,hogy minél kevesebbet kelljen adózni?Mert a 16% azért sokkal barátibb lenne mint a 30. Egyébként ez hogy működik?Minden hónapban le kell vezetnem a nyertes/vesztes fogadások számát,és a befolyt nyereményből kell adózni?Valaki leírná érthetően legyen szíves?:) sajnos egyáltalán nem értek ezekhez az adózásokhoz,még adóbevallást sem csináltam,mert nemrég töltöttem be a 18-.at.Megksözönném ha valaki számomra is érthető módon levezetné.Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. jún. 28. 21:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%
Keress egy könyvelőt.
2021. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Évek óta nem 16% már az adó, rettentő profi lehet az illető, aki mondta :)

Nem a nettó nyereséged adózod, hanem a 20 nyertes fogadásból származó jövedelmedet. Van lehetőséged különböző költségek elszámolására is. És igen, ha nagyon nem értesz hozzá, akkor keress fel könyvelőt, mert vannak kiskapuk. Egyébként az adóelőleget negyedévente kell megfizetned, az adót évente egyszer kell bevallani és az esetleges különbözetet megfizetni. Ezt alátámasztó nyilvántartást neked kell vezetni.

2021. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

beírod a g-ba, hogy szerencsejáték adózás, s lőn.... legelső találat


[link]

2021. jún. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
akkor a vesztes fogadásokkal nem kell foglalkozni? találtam egy olyat.hogy nyeremény-tét,és 87% az adóalap,és erre 15% szja,és 15,5% szocho. Akkor ez úgy működik hogy pl. 100 ezerből nyerek 300 ezret,akkor 300 ezerből-100 ezer a tét,és 200 ezernek a 87%-a 174 ezer,és ebből lejön a 30,5 százalék adó ami jelen esetben 53070 forint,és adózás után 120930 forintom marad? És akkor mondjuk volt egy hónapba 20 ilyen nyertes fogadásom,azokat így leadózom,és a maradék mondjuk 10 veszteset,meg figyelmen kívül hagyom?
2021. jún. 28. 22:16
 5/31 A kérdező kommentje:
egyébként akikkel beszéltem tényleg profik ebből élnek,de nem tudom hogy miért mondták ezt a 16%-ot. De mondták hogy vannak még egyéb kiskapuk amit nagy fogadók szoktak használni.
2021. jún. 28. 22:18
 6/31 anonim ***** válasza:
Így van, a négyes válaszodban helyes a számolás nagyjából. Ez az alaptézis, innentől jönnek a kiskapuk, amiket itt ingyen senki nem fog leírni neked :)
2021. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!még százezres szinten vagyok,de ahogy tudom növelni a bankrollom,és nagyobb tétekkel játszani,akkor felkeresek profi sportfogadókat,akik megtanítják ezeket a kiskapukat.
2021. jún. 28. 23:56
 8/31 anonim ***** válasza:
Az adózást már most kezdd el, ha jót akarsz magadnak. És még egy jótanács: na profi sportfogadókat keress fel, mert kapsz megint egy remek 16%-os tanácsot. Inkább profi könyvelőt, adótanácsadót keress fel ;)
2021. jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Most tippmixpro-n játszom az adómentes. Ha eljutok arra a szintre,hogy havi 500 ezer körüli profitot tudnék hosszútávon élérni, akkor felkeresek egy könyvelőt,és egyébként a futballpápa oldalról van szó. Vettem tőlük egy mindent a sporrfogadásról oktatóanyagot, és beszéltem velük és ők mondták a 16-ot,de mondták hogy vannak kiskapuk amit a nagy fogadók alkalmaznak, és ők cégként működnek, és van szerencsejáték engedélyük, gondolom ezért a 16%. Nem tudom ismered-e őket, de nekem Gábor a futball pápa oldal tulajdonosa elég meggyőzőnek tűnik, szerintem nagyon ért hozzá. A későbbiekben tőle szeretnék vásárolni egy mentor programot, és minden ilyen kérdést átbeszélni, csak 300 ezer forintba kerül, és ha azt most kifizetném, nem sok maradna fogadni a bankrollomból,úgyhogy jelenleg próbálom minél nagyobbra feltornázni a bankrollom.
2021. jún. 29. 00:28
 10/31 anonim ***** válasza:

Na az az oldal qrva nagy lehúzás. Írj rám, mentorállak szívesen! 10% bankrollt fel mernék tenni rá, hogy többet kerestem az elmúlt hónapokban, mint ő.

Egyébként meg a lőtéri kutya nem adózza ezt le, mert olyan statokat kellene produkálni hozzá, amely nem reális.

2021. jún. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!