Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovaluta beszerzéséről és...

Kriptovaluta beszerzéséről és egyebekről nem vezettem táblázatot. Most tudtam meg, hogy erre szükség van adózásnál. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor tradelsz az oldalon, akkor onnan elvileg lehet történetet/historyt leszedni. Az kezdetnek jó lehet.
2021. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A helyedben megvárnám a jövő évi amnesztiát + hogy legyenek normális adózási szabályok erre.
2021. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól még jó tudni, hogy mit és mennyiért vett.
2021. aug. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Neki nem ezért kellene, hanem az adózás miatt.
2021. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, és ezért is írtam, amit írtam. Oké, hogy jövőre amnesztia, meg kedvezőbb adózás lesz, de attól még egy nyilvántartás ugyanúgy kelleni fog, ami az adó alapját alátámasztja.
2021. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Nezd vissza a emailjeidet, tobb mint valoszinu hogy kuldtek emailt a vasarlasaidrol.
2021. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Igazából csak annyit kell kiderítened, hogy hány forintot toltál bele, ugyanis az USA-val ellentétben a részletes vételeid-eladásaid nem számítanak, csak a végső egyenleg. A netbankodon ki tudod deríteni, hogy mennyit raktál be, de ha nem tudsz 1 évnél tovább visszakeresni, akkor az SMS értesítéseid között még megtalálhatod a tőzsdére beutalásaid összegét.
2021. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazából ez nem így van. Akkor lenne igazad, hogyha ellenőrzött tőkepiaci ügyletről lenne szó, de a kriptózás nem az. Vagyis itt a keletkezett veszteség nem számolható el a bevétellel szemben. Ezért kell részletes lista a tranzakciókról.
2021. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hetes egyertelmuen teved, vagyis igazabol igaza is lehet ha csak crypto to crypto tranzakciokrol van szo, de ha kivetted fiatba is kozbe es vissza ( az helyett hogy csak stable coinra valtottad volna ) akkor nem tudod elszamolni a vesztesegeid.


Vagyis ha 100 dollarralkezdted, elvesztetted egy fiat to crypto to fiat-al es mar 10 dollarod van, utana megtízszerezed egy fiat to crypro to fiattal es lesz 100 dollarod akkor 90 dollart le kell adozz. Ellenbe ha vegig crypto to crypto tranzakciokat csinalsz, es utana kiveszed akkor igy a 100-10-100 ra 0 adot kell fizess

2021. aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!