Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tapasztalatlanul vállalkozá...

Ha tapasztalatlanul vállalkozásba kezdenének, hogyan választanátok könyvelőt?

Figyelt kérdés
2021. okt. 2. 06:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
50%

Ha vallalkozasba kezdesz akkor biztos vannak ismerosok akik szinten vallalkozok, toluk siman megkerdezheted mit ajanlanak. Ha nincsenek ismerosok akkor majd lesznek. Addig is nezz szet a lakhelyeden hogy milyen konyvelok vannak kozuluk valaszd ki aki arba kozepes.

Amugy lehet egesz orszagba is konyvelot keresni, mostmar szinte minden online megy, ami nem azt eltudod kuldeni neki fostan

2021. okt. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Nincs ismerősöm, keresni tudnék, de honnan tudjam hogy tényleg ért hozzá? Olyan alapvető dolgot se tudok hogy elég e például ha adószámos magánszemély vagyok vagy tényleg vállalkozói igazolvány kell. Nem kell valami hatalmas nagy vállalkozásra gondolni semmi nincs se üzleti terv se semmi egyszerűen csak törvény írja elő hogy ez olyan tevékenység amihez vállalkozói engedély kell. Havonta kb. 100000 Ft ot hozzna, főállás mellett katásként havi 25000 kéne fizetnem és már itt elakadok hogy nem tudom hogy pontosan még mit kell csinálni pl számlázni, hogyan, stb. hallottam mindenféle iparűzési adóról egyebekről de nem szeretném ha egyszer csak a nav kitalálná hogy valamit nem fizettem be nem jelentettem be ki tudja mi s akkor most fizessek több 100000 Ft bírságot...
2021. okt. 2. 06:53
 3/34 anonim ***** válasza:
Ez esetben a neten kiválasztasu egy könyvelőt leírod neki hogy mit akarsz, O segít majd atutalod neki a pénzt.
2021. okt. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Ez oké de biztos lehetek benne hogy jót mond?
2021. okt. 2. 07:09
 5/34 anonim ***** válasza:
Akkor megkérdezel kettőt
2021. okt. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
A helyedben erösen meggondolnám, hogy ennyire tudtalanul és ennyire bizaomatlanul póbálj-e bármilyen vállalkozást nyitni, így ugyanis garantáltan be fogsz csödölni.
2021. okt. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Garantáltan nem fogok hisz írtam ez egy kenyszervallalkozas. Csak azért kell vállakozói mert a törvény írja elő. A gyakorlatban egy teljesitmenyberen alapuló munka. Máskor olvass figyemesebben. Remélem te nem vállakozol mert ilyen figyelmetlen olvasással inkább téged fenyegethet a csőd.
2021. okt. 2. 08:13
 8/34 A kérdező kommentje:
Eh, most látom bizalmat írtál vállalkozás esetében biztosíték helyett. Kár volt neked bármit reagálnom...
2021. okt. 2. 08:19
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
ugye tudod, hogy a burkolt foglalkoztatást a törvény bünteti?
2021. okt. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Már csak annak kell utána nezned, hogy mi az... Gyakran összetévesztenek vele ezt azt. Na de ilyen olvasási készség mellett ez nem is csoda ...
2021. okt. 2. 08:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!