Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az lenne a gondom, hogy még...

Mamipicibabi kérdése:

Az lenne a gondom, hogy még túl fiatal vagyok és még tapasztalatlan! Írhatok-e az életem egyik szakaszáról? A könyv címéről lelehet vonni azt, hogy miről is szól. Ami nem más mint "Jobb a viszonzatlan, mint a hazug szerelem"

Figyelt kérdés
Szóval nem-e lenne baj, hogy ha ezt a könyvet megíróm és netán kiadnám ? leírhatok-e mindent ahogy történt? Megnevezhetek mindenkit a saját nevén? Ez számukra nem lenne sértő??

2017. jún. 25. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenkém, manapság már minden tini kislány írónak képzeli magát?
2017. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb beperelnek.
2017. jún. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a fogalmazási és helyesírási készséggel te ne akarjál könyvet írni. Amúgy meg az a minimum, hogy megkérdezel mindenkit, akit bele szeretnél írni, hogy rendben vannak-e vele. Ha a válaszuk nem, akkor meg kell változtatni a nevét a sztoriban.
2017. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval nem-e lenne baj, hogy ha ezt a könyvet megíróm és netán kiadnám ?"


Nem baj ha megírod. Hogy ezzel a helyesírással és mondatszerkesztéssel találsz-e rá kiadót, az más kérdés.


"Megnevezhetek mindenkit a saját nevén?"


Ha jót akarsz magadnak, nem teszed, sőt hangsúlyozod is, hogy minden szereplő kitalált személy, és bármiféle hasonlóság valódi személyekkel csupán a véletlen műve.

2017. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg perelhetnek érte, gyakorlatilag nyugodtan beleírhatod, mert 1) senkit nem fog érdekelni a könyved, 2) nem tudsz írni. Ezek miatt a kiadók rá se fognak nézni, a fiókodban meg nyugodtan lapulhat úgy is, hogy meg van benne nevezve mindenki.
2017. jún. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogalmazás módján és a helyesíráson van mit javítanod, de ez persze megoldható, amennyiben átnézeted valakivel. Azt javasolnám, kiadás előtt írd át azokat a neveket! NEm baj, ha könnyebb megírnod az eredetikkel, de utána változtasd meg őket! A tertalommal kapcsolatban: nekem is volt egy elég érdekes kapcsolatom, nagy-nagy szerelem egy külföldi sráccal, akivel mindig más országban találkoztunk, stb... mikor vége lett, úgy éreztem, megírnám úgy, ahogy történt. Bennem egy idő után felmerült, amikor már kevésbé voltam a dolog hatása alatt, hogy nem biztos, hogy ez másoknak akkora élvezetet nyújt, annyira érdekes, mint nekem. Ezt esetleg fontold meg, vizsgáld meg egy kívülálló szemével, mert lehet, hogy ki kell egészítened, hogy az olvasóközösség is élvezettel olvassa!
2017. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!