Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akik online árulnak ezt-azt...

Akik online árulnak ezt-azt és ebből élnek meg, azok hogyan adóznak, van valami kiskapu? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem árulni én is, de elszörnyedtem, hogy majdnem 50%-a a bevételemnek adó lenne. Nem tudom elképzelni, hogy ezt hogy csinálja valaki úgy, hogy megérje neki. Jelenleg 300 ezer körül tudnék keresni vele, de nem merem elkezdeni, mert 150 ezer nagyon kevés, még úgy is, hogy magamnak osztom be so-so az időm.

Nincs erre valami kiskapu, pl KATA?



2021. okt. 10. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
kata
2021. okt. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm a válaszod!

Ha esetleg még kérdezhetnék valamit, akkor KATA-nál hogyan nézik a bevételem? Nekem kell majd vezetnem mindent valahova?

2021. okt. 11. 01:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Neked kell online számlázni minden egyes termék után
2021. okt. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Akik online árulnak ezt-azt és ebből élnek meg, azok hogyan adóznak, van valami kiskapu? (Többi lent)"


Azt azért pontosítsuk, hogy ez alatt mit értesz.

2021. okt. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy az 50% adó hogy jön ki? Irreálisan magasnak érzem, nincs ekkora adókulcs. Főállásként csinálnád vagy mellék? Nem biztos, hogy a kata a legjobb megoldás, de előfordulhat.
2021. okt. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem menj adótanácsadóhoz, majd könyvelőhöz.
2021. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Neten néztem utána, de már nem találom ahol láttam egyszerűen összefoglalva, hogy miket kéne fizetni. Valami olyasmi volt, hogy 600 ezer forintig nem kell adózni, utána pedig ahogy több nyereséggel csinálod, egyre több mindent kell fizetni, ez összeadva negyven valahány százalékra jött ki, azt kerekítettem ötvenre.


#6

Mennyit kérnek el egy tanácsadásért?

2021. okt. 11. 13:29
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Rosszul értelmezted vagy rosszul írtak, nincs ilyen magas adó.


Én pl ilyen egyszerűbb esetben 5ezer/óráért tanácsadok.

2021. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Valami olyasmi volt, hogy 600 ezer forintig nem kell adózni,"


Kevered a szezont a fazonnal.


Magánszemélyként, ha az ingóságaidat értékesíted, akkor van egy ilyen évi BEVÉTELI határ, amikor nem kell SZJA-val foglalkoznod.


Azért kértem, hogy írd pontosan körül, hogy milyen jellegű tevékenységgel akarsz online ezt-azt árulni. Ugyanis a tevékenység jellege határozza meg, hogy adóügyileg minek minősül, hova kell besorolni.

2021. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van aki tényleg csak "felrakott ezt-azt", és bőven 600000 alatt marad, aztán a valóságban mindenből van tíz, és annyifelé küldi a cuccot profi csomagolásban meg minden.
2021. dec. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!