Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jól értem, hogy rettentően...

Jól értem, hogy rettentően rosszul jártam? Lásd alább

Figyelt kérdés
Év elején egy pályázaton nyertem pár ezer forintot és akkor nem gondoltam, hogy bármi más önálló tevékenységem lesz ebben az évben (nem is nagyon tudtam, hogy ez számít). Akkor a 10% költséghányadról nyilatkoztam, hogy egyszerű legyen. Most viszont év végén úgy alakult, hogy lenne egy önálló tevékenységből származó dolgo, aminek viszont kábé 50%-a a költségem, és több százezer forintról van szó. Viszont jól értem, hogy mostmár nem tudom elszámolni a költségeket semmilyen módon, mert a 10%-os nyilatkozat előremenőleg egész évre vonatkozik. Tehát most hiába csináltam meg egy munkát majd egymillióért szinte buktam az egészet és nem kaphatom meg érte a pénzemet, nem vonhatom le a jogos költségeket?

2021. nov. 17. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Adóbevalláskor érvényesítheted a költségeidet. Viszont akkor az összes tevékenységedre azt kell alkalmazni, vegyesen nem lehet.
2021. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%-ról tételesre lehet válrani, fordítva nem.
2021. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most akkor kinek van igaza? mostmár ez a 3. verzió.
2021. nov. 17. 20:47
 4/6 anonim ***** válasza:
2 vagyok, a másik válasz is igaz, vegyes nem lehet.
2021. nov. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:
adóbevallást majd jövő év elején csinálsz. Gondolom, a kifizető felé nyilatkoztál a 10%-ról, e szerint vontak adóelőleget, de semmi akadálya, hogy majd az adóbevalláskor mégis a tételes költségelszámolást válaszd. Egy adott évben viszont egy módon számolhatod el a költségeidet, így az év eleji tétel kapcsán több lesz az adófizetési kötelezettséged, mint amit levontak (mivel ott szinte nulla a tényleges költség).
2021. nov. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Év közben választhatsz. Vagy tételes költségelszámolást választasz, de akkor végig, vagy 10 % költséghányados, de akkor végig.

Vegyesen nem alkalmazhatod az adóév során. Valamelyik mellett le kell tenned a voksod. Amelyiket választod, azzal mész végig az adóév során.


Te a 10 %-ost választottad év közben. Év végén kiderül, hogy Neked kedvezőbb lenne a tételes költségelszámolás. A bevallásodat a tételes költségelszámolásnak megfelelően töltöd ki, mert megengedi a törvény, hogy év végén a tételesre válts az év közbeni 10 %-os helyett.


Te a tételest választottad év közben. Év végén már nem válthasz át a 10 %-os költséghányadosra, mert azt nem engedi meg a törvény.


Így már érthető?

2021. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!