Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor kell fizetni illetéket?

Ilyenkor kell fizetni illetéket?

Figyelt kérdés
Mamámnak a testvére elhunyt a családi házból mama is örökölne de nem él így a gyermeke édesapám örökölné ő sem él ilyenkor van illeték/adófizetési kötelezettségem? mert kaptam felszólítót illetékről, de nem vagyok képben, ha egyenes ági örökség nem úgy van hogy nincs illeték? vagy mivel a mamám testvére után örököltem ezért nem egyenesági?
2021. dec. 3. 20:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az egy másik fajta illeték, azzal nem kell foglalkoznod.
2021. dec. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

jaa ez a fellebezés utáni illeték lenne?


Akkor ez szól az öröklés után -> " A megállapított illeték teljes összegére vonatkozóan az eredeti esedékesség napja a fizetési meghagyás véglegessé válását követő 15.nap. A fizetési meghagyás véglegessé válásának napja - amennyiben fellebbezést nem nyújtanak be ellene- a fellebbezés benyújtására nyitva álló határidő utolsó napját követő nap."

2021. dec. 4. 09:16
 13/19 A kérdező kommentje:
magyarul a kézhezvételtől számítva 15 nap van rá befizetni?
2021. dec. 4. 09:18
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem. A fellebbezési határidő +15 nap.
2021. dec. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, akkor befizetem már most az a biztos ha nem felejtem el :)
2021. dec. 4. 10:43
 16/19 anonim ***** válasza:

Átvetted mondjuk 2021. október 28-án (csütörtök) a fizetési meghagyást.


Fellebbezésre - valószínűleg - 15 napot írtak határidőnek (ezt nem írtad meg), tehát 2021. november 12. (pénteki nap) lenne annak utolsó napja. A véglegessé válás napja a következő nap, tehát november 13. (szombat). Onnan indul az esedékesség szerinti 15 nap. Vagyis befizetned november 28-ig kell (vasárnap). Jogszabály szerint, ha a fizetési határidő hétvégére, vagy ünnepnapra esik, akkor az azt követő nap lesz a tényleges határidő, vagyis ebben az esetben november 29-e.


Ez akkor igaz, ha nem nyújtasz be fellebbezést.


Tehát fellebbezéshez meghagyott 15 nap + utána 15 nap, vagyis általában a kézhezvételt követő 30 napod van arra, hogy késedelmi pótlék nélkül befizesd.


Ezt nem azért írták meg ilyen bonyolultan, mert imádják, ha nem érti senki, hanem azért, mert a jogszabály ilyen komplikált. Mint minden a közigazgatásban. :)

2021. dec. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm, világos még nem találkoztam ilyennel de most már tudni fogom! :)

Én ügyfélkapun keresztül kaptam (kb.10napja) onnan tudok róla, viszont öcsémnek nincs ügyfélkapuja és Ő is ugyanúgy ugyanannyit örökölt mint én (20 éves) ő nem kapott értesítést erről postán sem

2021. dec. 5. 10:25
 18/19 anonim ***** válasza:

"ő nem kapott értesítést erről postán sem"


Majd fog. Neki máskor indul a határidő és ebből kifolyólag más lesz az illeték befizetési határideje is.

2021. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. dec. 6. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!