Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EFO - keretei között egy...

EFO - keretei között egy munkáltatónál dolgozhatok csak évente max 90 napig? Vagy ha az letelt egy másik munkáltatónál ugyanúgy mehet tovább EFO-ba 90 napig? Ez a foglalkoztató akár mellékállású egyéni vállalkozó is lehet 25 ezres KATA kereteiben?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy munkáltatóra vonatkozik a 90 nap, másik munkáltatónál újraindul a 90 nap (amúgy december 1-i hatállyal a covid miatt felemelték 120 napra a limitet idénre).

Ha csak efozol, akkor nem lehetsz mellékállású katás, csak főállású. Ha van más biztosítási jogiszonyod mellette, ami eléri a heti 36 órát, vagy nappalis diák vagy pl, akkor lehetsz mellékállású.

2021. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az jó, mert akkor annyi mint 2018-ban volt!


Nekem van főállásom munkavállalóként, csak gondoltam ha veszek fel embert akkor max EFO-ba, aztán meg ő is visszavesz engem EFO-ba ha éppen nincs embere.


Így érted, hogy akkor hogy a KATA csak főállású lehet? (50 ezres).

2021. dec. 11. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Húhh, hát elég kusza, amit írtál :D De ha van heti 36 órát előrő jogviszonyod, akkor lehetsz másodállású katás, igen.


A te efos foglalkoztatottad felvenne téged efoba? Ezt a részt nem igazán értem.

2021. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ok, már értem. (végigolvastam).


Működhet az is akkor ezekszerint, ha vagyunk mondjuk öten haverok, és mindenkinek van főállású munkája, KATA - zhatunk 25 ezerért egymáshoz bejelentve max 4X90 napig bőven lefedve a teljes évet?

2021. dec. 11. 13:06
 5/8 A kérdező kommentje:

"A te efos foglalkoztatottad felvenne téged efoba? Ezt a részt nem igazán értem."


Igen mondjuk határozott idejű szerződéssel, ami aztán újabb határozott idejűre újulna meg csak szerepcsere lenne munkáltató és eddigi efo-s alkalmazott között, mivel ugye mindkettő főállású munkavállaló és mellékállású vállalkozó is egyben.

2021. dec. 11. 13:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Húhh, na most még kuszább lett :D Ráadásul értelme sem sok van. Lehet érdemes lenne egy hozzáértővel konzultálnotok, mert ha ebbe így belementek, akkor nagyon megüthetitek a bokátokat.
2021. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Próbálom egyszerűbben akkor, mondjuk a példa kedvéért villanyszerelők vagyunk az ELMŰ-nél mind a négyen, (vagy 5-en tökmindegy) másodállásba katázgatunk mindannyian mint vállalkozó.

Nem akarunk kft-t fentartani és több embert foglalkoztatni, mivel nincs annyi kapacitásunk időben sem így felosztjuk az évet egymás között és vállalunk rendszeres karbantartást / ellenőrzést egy ismerős társasházainál.

Remélem jó példa, de behelyettesíthető lógondozásra is ismerős tanyáján vagy egyéb szolgáltatásra amire megbízásos viszony van.

2021. dec. 11. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahamm, értem. Hát ha mind a 4-5-en úgy gondoljátok, hogy ez jó ötlet, akkor hajrá. Ha gondolod tudok könyvelőt ajánlani hozzá.
2021. dec. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!