Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlanrész adásvétele...

Ingatlanrész adásvétele csalágtagok között lehet adómentes?

Figyelt kérdés

Ingatlant ketten örököltünk tavaly Novemberben. Húgom igényt tartana az egész lakásra úgy, hogy a fél részem kivásárolja. Viszont én nekem 15%-ot be kellene adóznom így azután amit nekem kifizet.

Lehetséges ezt elkerülni? Családtagok között zajlana az adásvétel azért kérdezem.



2022. jan. 3. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ugyanannyiért adod el neki, mint a hagyatéki leltárban megadott érték, akkor nem kell adózni.
2022. jan. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Várjatok 5 évet az adás-vétellel, addig add neki oda a haszonélvezetet is a lakásra.
2022. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne várni? Ha a hagyatéki leltárban megállapított összegért (vagy az alatt) adja el neki, akkor nincs adó.
2022. jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az esetben igen. Csak nem biztos annyiért akarják eladni.


Tavaly adtam el egy hagyatéki eljárás során 20 millióra becsült ingatlant 32 millióért a piacon. Lehet a kérdező nem az értékbecslő által mondott ár felét akarja, hanem a valódi piaci ár felét. Az értékbecslők mindig elég rosszul becsülik fel egy ingatlan valódi értékét, amennyiért valóban elmenne éppen a piacon.

2022. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, de azt meg testvérek között meg lehet okosban oldani.
2022. jan. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Viszont én nekem 15%-ot be kellene adóznom így azután amit nekem kifizet."


Nem azután kell fizetni 15 %-ot, amit Neked kifizet. A vételár és a hagyatéki leltárban feltüntetett érték közötti különbözet SZJA köteles. A hagyatéki leltárban feltüntetett értéken felül a vételárból még sok más is levonható, amit az SZJA törvény enged, és hitelt érdemlően tudod igazolni a kiadásod.


De ha annyiért veszi meg, mint a hagyatéki leltár szerinti értéke, akkor nincs dolgod SZJA-val...

2022. jan. 4. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!