Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi ez a köpködés a 25 év...

Mi ez a köpködés a 25 év alattiak adómentességével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Engem már bőven nem érint, de elképedek, hogy a cégnél ahol dolgozom, milyen indulatokat képes ez kiváltani.

Igen, előfordul, hogy így egy fiatal jobban keres nettóban, mint egy 15 évvel idősebb alak, aki x éve dolgozik a cégnél, de akkor haragudni kellene minden adókedvezményre jogosultra ebből kiindulva? 3-4 gyerekesekre, betegekre, beteg gyereket nevelőkre, stb?


2022. jan. 6. 08:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%
Igen, kedves kérdező, köpködnek az adómentes 3 gyerekesekre is, nyugi. Megkapják azok is a magukét, de aki pofázik legtöbbször, az wellnesezni jár, évente többször, minden évben nyaralni stb, mert egyrészt ráér, másrészt neki több jut magára, ha fejenként nézzük.
2022. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy meg mindenkit utálnak, aki jobban keres, vagy szerencséje van, jókor van jó helyen, nyer a lottón stb. Az emberek irígyek.
2022. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Sajnos én azt látom, hogy ez nem old meg semmit, ellenben a feszültséget tényleg szítja. Bár azt az agyi csökkedtséget sem értem, hogy ezért emberek miért képesek haragudni egymásra, amikor nem az a 22 éves fiatal tehet róla, hogy neki ez jár és hülye lenne nem élni vele nyilván... A CSOK miatt sem a többgyerekesekre kell haragudni, meg "tenyészkancának" gúnyolni őket, ők csak kihasználnak valamit, ami nekik jár.

Kevés ennyire fiatal keres olyan sokat, hogy számottevően gyarapítsa, akár itt a felmerült példákon kiindulva előbb lakáshoz juttassa. Ha valaki keres bruttó 300 ezer forintot, aminek a nettója 200 e ft, ha nem fizet szja-t is, csak 44-5 ezer forinttal fog többet kapni, ami egy év alatt fél millió forint. Világot megváltani nem fognak belőle a mai árak mellett sajnos, ellenben baromi nagy pofon lesz a 25. életéve után ráébredni a szörnyű adózós valóságra. :)

2022. jan. 6. 10:25
 14/24 anonim ***** válasza:
64%

"A többit pedig hadd intézze a piac a maga módjàn."

Mint pl. az USA-ban az egészségügyet? Kösz, nem! A szociális háló az kell, bár abban azért egyetértek, hogy túlságosan sokat pátyolgat az állab bizonyos rétegeket és túl sok adót von el más rétegektől.

2022. jan. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
37%

Azért ne keverjünk össze egy szorgalmas 20 évest meg egy megélhetési gyerek csinálót!


Én például szívesebben támogatok egy fejlődni, tanulni akaró fiatalt, mint a 3-4 gyerekből megélni akaró, a cégnél ellébecoló akárkit!


Egyébként ez a 40 000 ft-tal többet keres dolog operátoroknál fordul elő. Aki 6-8-10 év után is operátor, mert nem hajlandó fejlődni.

2022. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
72%

Ezt a 25 év alattiak kedvezményét is érdemesebb lett volna fokozatosan csinálni, tehát oké, hogy jár a kedvezmény, de 25 évet betöltve ne hirtelen legyen kevesebb szerencsétlen nettója, hanem fokozatosan legyen kivezetve a kedvezmény, mert így sokan megszívják, ha pl. hitelt vesznek fel (mondjuk persze ez is csak ész kérdése, de akkor is).


A CSOK-ot meg ingyenpénz helyett kamatmentes hitelként kellett volna adni és akkor nem szálltak volna így el az ingatlanárak. Mert ma ugyanott van egy 3 gyerekes család, mint CSOK előtt, ugyanis pont annyival drágábbak a lakások, mint amennyi a CSOK. A gyermektelen fiatal meg, aki szeretne elindulni csak pislog, mint hal a szatyorban, mert saját lakást nem tud venni.

2022. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

15# A szorgalmas 20 éves és a megélhetési gyerekcsináló között azért szerintem elég széles a skála. 3-4 gyerekből tisztességesen megélni a mai világban nem igazán lehet. Bár ugye kinek mi az elvárt életszínvonal. :)


16# Én azt gondolom a babaváró lett egy viszonylag jó konstrukció, ezzel kellett volna alapból indítani a CSOK helyett. Gondolom erre odafent is rájöhettek, de már késő. Tudom, ne legyünk Budapest központúak, de mivel itt élek, itt látom az árakat, ezzel kalkulálok. Még 10+15 millió CSOK-kal, 10 millió babaváróval is csak 25 milliónál jár az ember, aláírt három gyereket és ebből 15 milliót tuti biztos vissza is kell fizetnie. Ha valaki nem átlag felett keres, már számára is elérhetetlen egy-egy csok képes újépítésű ingatlan és azon is stresszelhet, hogy időre szülessenek a gyerekek.

2022. jan. 6. 14:11
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

Csak majd jön a sok "CSOK-károsult", akiket megint az én adómból kell majd megmenteni, mint a "devizakárosultakat", csak azért, mert én nem őrültem meg és nem vállaltam be 3 gyereket a semmire. Mint ahogy annak idején sem őrültem meg és nem vettem fel erőn felül devizahitelt. Igen, volt devizahitelem. Igen, nekem is elszállt a törlesztőm. De mivel volt eszem, még az elszállt törlesztő is csak a 25%-át tette ki a fizetésemnek.


Sajnos olyan az ország, hogy a hülyéket támogatják az okosak kárára. Ha pénzügyileg tudatos vagy, akkor csak adózni vagy jó.

2022. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

18-as, arról, hogy semmid nincs, arról csak te tehetsz, nem Orbán Viktor😃.

Nekünk se volt, aztán dolgoztunk, tanultunk, majd megint dolgoztunk és így tovább. Most van egy 5 szobás lakásunk Budapesten, van 3 okos gyerekünk, élünk mint hal a vízben😃.

Van aki már párt se tud normálisan választani magának, nemhogy még a többit. Meg mennyi lehet a te adód, amiért annyira odavagy? Havi 70-80 ezer forint? Pont arra várnak a csok károsultak, madár!

2022. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%

#19: Kösz a feltételezést, de nem kell, hogy sajnálj. Saját lakásom van, feleségem, 1 éves autóm, megfelelő összegű megtakarításom és jól fizető homeoffice állásom. Gyerek nincs, de ez tudatos döntés volt.

20 éves korom óta dolgozom, magamnak építettem fel a karrieremet, munka mellett csináltam diplomát, amit elértem, azt első sorban a kitartásomnak és az eszemnek köszönhetem.

Nem hibáztatom Orbánt azért ahogy élek, de azért igenis hibáztatom, amiért szerintem rossz formában és a nem megfelelő rétegeket támogatják és közben lehúzzák a bőrt egy másik rétegről. Én, aki tanultam, felküzdöttem magam, miért fizessem annak a lakását, aki csak azért csinál 3 gyereket, mert arra adnak támogatást és utána a gyerek felnevelése már nem érdekes?!


"Van aki már párt se tud normálisan választani magának, nemhogy még a többit."

Örülj neki, ha neked sikerült elsőre 20 évesen a megfelelő párt megtalálnod, de a többség nem ilyen szerencsés. Én 31 évesen találkoztam a feleségemmel, aki ráadásul idősebb tőlem.


"Meg mennyi lehet a te adód, amiért annyira odavagy? Havi 70-80 ezer forint?"

Ettől azért jóval több. Senior szoftverfejlesztőként azért nem vacak bruttó 500-at keresek.

2022. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!