Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi ez a köpködés a 25 év...

Mi ez a köpködés a 25 év alattiak adómentességével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Engem már bőven nem érint, de elképedek, hogy a cégnél ahol dolgozom, milyen indulatokat képes ez kiváltani.

Igen, előfordul, hogy így egy fiatal jobban keres nettóban, mint egy 15 évvel idősebb alak, aki x éve dolgozik a cégnél, de akkor haragudni kellene minden adókedvezményre jogosultra ebből kiindulva? 3-4 gyerekesekre, betegekre, beteg gyereket nevelőkre, stb?


2022. jan. 6. 08:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
48%
Undorító ami ebben az országban van!
2022. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is inkább az igazságérzetemet bántja az, ami itt megy.


Nem sajnálom senkitől, de azt semmilyen módon nem tudom elfogadni, hogy például a többgyerekesek lassan már semmiért nem fizetnek (járulékot nem igen), de majd ellátást kapnak a "semmi" befizetett járulékuk után.


Ez részemről nem irigység. Ne fizessen adót, egye fene. De járulékot se? Nem fizet be a közösbe, de majd kivesz onnan, nem is keveset -> nyugdíjellátás, egészségügyi és egyéb ellátások stb.

2022. jan. 7. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
66%

#22: Két féle ember van ma Magyarországon. 1: Aki legyárt egy rakás gyereket, ennek megfelelően kevesebbet dolgozik, a kedvezmények miatt kevesebbet adózik és majd nyugdíjas korban tartja a markát, pedig ott lennének a kölykei, akik eltarthatnák.

2: Aki nem csinál gyereket, hanem dolgozik, építi a karrierjét, aztán lópikula nyugdíjat nem kap majd, csak amit magának félre tett és ő ugye nem hagyatkozhat a gyerekeire.


Nem véletlen írták bele a tákolmányba, hogy a gyerek köteles gondoskodni idős szüleiről!

2022. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
23# Én éppen azt gondolom, hogy senkinek nem lesz már (élhető) nyugdíja mire a csok-osok odajutnak. Nekik annyi előnyük lesz, hogy talán majd a gyerekeik eltartják őket, ha rászorulnak. A gyerekteleneknek meg magukról kell gondoskodni. Node amennyi pénzt felemészt 3-4 gyerek 20 év alatt, szerintem abból 4 nyugdíjas eléldegélne haláláig. :)
2022. jan. 7. 10:15
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!