Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 25 év alattiak szja mentessé...

A 25 év alattiak szja mentessége nekem vagy a munkáltatómnak jár?

Figyelt kérdés
25 alatti vagyok van bejelentett állásom, ez esetben az szja összegét nekem kellene megkapnom vagy a főnökömnek kedvezmény, hogy ennyivel kevesebbet fizet utánam? Azért kérdezem mivel ő egy szóval se szólt nekem hogy mostantól több fizetés járna.

2022. jan. 7. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Neked jár, de papíron kereshetsz ugyan annyit, csak annyi történik hogy a munkaszerződésben megállapított bruttódból többet fogsz megkapni nettóba.


(kivéve persze ha minimálbért vagy garantált bérminimumot kerestél ami az újévvel emelkedett)

2022. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A bruttó fizetésed elvileg nem változik. A nettó lesz több, mivel nem fizetsz szja-t.
2022. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor ez alapján az a pénz nekem jár és többet kell kézhez kapnom ugye?
2022. jan. 7. 15:23
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen - de majd februárban.
2022. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, de ez csak abban a fizuban fog látszódni, amit februárban utalnak.
2022. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És mit tudok tenni ha nem akarja majd odaadni?
2022. jan. 7. 15:40
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De nincs ilyen hogy "nem akarja majd odaadni". Neki semmivel nincs több költsége mint eddig. Kifizeti ugyan azt a bruttó bért amit eddig is fizetett, csak ami abból 25% az államhoz ment mint SZJA az most hozzácsapódik a nettó fizetésedhez.
2022. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve persze ha fekete munkás vagy.
2022. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
4 órás bejelntesen vagyok, ez alapján havonta 15 ezer Ft járna nekem pluszban és őszintén kicsit félek, hogy hiába nincs plusz költsége de inkább megtartana magának azt a plusz 15ezret, hogy na ennyit is spórol ennyivel kevesebb a bejelntésem
2022. jan. 7. 15:47
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Csak úgy tudja megtenni, ha eleve kevesebbre jelent be.

Ez szerződés módosítást igényel, amit majd nem írnál alá.

2022. jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!