Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 25 év alattiak szja mentessé...

A 25 év alattiak szja mentessége nekem vagy a munkáltatómnak jár?

Figyelt kérdés
25 alatti vagyok van bejelentett állásom, ez esetben az szja összegét nekem kellene megkapnom vagy a főnökömnek kedvezmény, hogy ennyivel kevesebbet fizet utánam? Azért kérdezem mivel ő egy szóval se szólt nekem hogy mostantól több fizetés járna.

2022. jan. 7. 15:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ez szerződés módosítást igényel, amit majd nem írnál alá."


Aztán majd jól kirúgják.

2022. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha teljesen hivatalosan dolgozol, és kapod a fizetésed, akkor nyilván ilyen fajta lehúzás elszenvedője nem tudsz lenni. SZJA összegével többet viszel haza.


Ha nem teljesen hivatalosan dolgozol, akkor bármi megtörténhet. Még akár az is, hogy hiába járna, nem fogod "megkapni", tehát semmivel sem fogsz a kedvezmény által többet hazavinni.


Még mindig nem írtad, hogy hivatalosan dolgozol, vagy sem. Nem az az érdekes, hogy mennyire vagy bejelentve, hanem hogy hivatalosan vagy foglalkoztatva vagy sem.

2022. jan. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Baszki, én is ugyanebben a cipőben járok mint te :S Már tiszta ideg vagyok, órák óta keresgélek a neten emiatt.


Nekem pl. nagyon sokat jelentene az emelés mivel 8 órás minimálbérben dolgozok, viszont ismerve a főnököm simán kinézem belőle hogy inkább ő is elrakná magának minthogy nekem adja. Majd arra hivatkozna hogy ha nem tetszik lehet másik munkahelyet keresni...és most őszintén, ki az aki neki menne a saját munkáltatójának egy ilyen helyzetben, főleg ha valaki félti a melóját? A pereskedés csak zsákutca és a leggyorsabb módja annak hogy kirugasd magad, szóval úgy vagyok vele hogy a "valami" még mindig jobb a semminél...


Őszintén szólva kicsit jobban is átgondolhatták volna ezt a dolgot és hozhattak volna egy konkrétabb rendeletet amiben megakadályozzák azt hogy a munkáltató esetleg jogtalanul zsebre rakja azt a bizonyos összeget. Nem rinyálni akarok, de sajnos ezen is látszik hogy főleg a választás miatt létezik ez a kedvezmény, próbálják a fiatalokat (is) hülyének nézni miközben az egész gyakorlatilag olyan mint szarnak a pofon, arról nem is beszélve hogy a 25 év felettiek egyenesen szembe vannak köpve...


Sajnos biztosra vehető hogy nagyon is tud róla a főnököd, de nem véletlen nem szól semmit, miért is tenné ugyebár. Szóval ha elfogadsz egy tanácsot, az egyetlen dolog amit ebben az esetben tehetsz, hogy személyesen felkeresed a főnököt és határozott de ugyanakkor tisztelettudó, kulturált hangnemben megpróbálod vele megbeszélni a dolgot hátha belemegy. Mivel nem nagyon látok más alternatívát, valószínűleg én is ezt fogom tenni...


Sok sikert! 23/F

2022. jan. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Fordítva működik, mint a többi adókedvezmény, tehát nem kell nyilatkozni, hogy igénybe akarod venni. De van lehetőség nyilatkozni, hogy nem kéred az év közbeni érvényesítést, így a navnak muszáj elutalnia, jövőre adóbevalláskor pedig megkapod.


Ezt azoknak ajánlott leginkább, akik szürkén dolgoznak, tehát pl az van megbeszélve, hogy nettó x forintot kap a munkáért, valamennyi utalva, a többi zsebbe. (ezeknél a munkáknál semmilyen adókedvezményt nem szabad év közben igénybe venni, pont az ilyen munkáltatói trükközés miatt.

2022. jan. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!