Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mérlegképes könyvelői iskolát...

Mérlegképes könyvelői iskolát el lehet végezni másfél év alatt előképzettség nélkűl?

Figyelt kérdés
Távoktatásban indul ez ,de nagyon hezitálok rajta belevágjak e mindenfele előképzettség népkűl. 18 hónapos és azert számvitelt sem tanultam soha és azt hallottam azt nem könnyű megérteni ha csak kisvideókban leadják az anyagot, meghát 23 éve,hogy érettségiztem tehát régen

2022. jan. 9. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem. A merlegkepes előszobája a pénzügyi számviteli ugyintezoi (ami cca 1,5 - 2 éves). Vagy pedig főiskolai végzettség.
2022. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Érettségi az előfeltétele, semmi más. Sajnos.
2022. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom honnan vetted ezt 2.


Milyen képzettségre van szükséged a szakmához?

A vállalkozási mérlegképes könyvelő OKJ-s képzést azoknak ajánljuk, akik már elve pénzügyi területen látnak el feladatokat, de úgy érzik, hogy előrébb szeretnének lépni. A vállalkozási mérlegképes könyvelő szakma szakképesítés-ráépülés, ezért a tanfolyam megkezdésének feltétele valamilyen előképzettség. Ez jelen esetben természetesen pénzügyi előképzettséget jelent, melyek az alábbiak lehetnek:


pénzügyi-számviteli ügyintéző

vállalkozási és bérügyintéző

pénzügyi termékértékesítő

államháztartási ügyintéző

2022. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

3, ott oktatok...


A programba való bekapcsolódás feltételei »»


Iskolai végzettség: Érettségi végzettség

Szakmai előképzettség: ---

Szakmai gyakorlat területe és időtartama: ---

Egészségügyi alkalmasság követelmény: ---


Ne több éves oldalt nézegess.

2022. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Több év alatt csökkent a követelmény? Ennyire visszaesett a színvonal?
2022. jan. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Amikor én jártam, pár éve, még felsőfokú végzettség, vagy pénzügyi számviteli ugyintezoi kellett hozzá. És így se volt könnyű megszerezni a végzettseget. Nemhogy érettségivel...


De azt olvastam hogy a könyvelő szakma is nagyon átalakul a digitalizácio miatt..


Lehet hogy már ennyi előképzettség is elég hozzá. Szomorú.

2022. jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor érdemes belevágnom sima érettségivel?
2022. jan. 9. 17:04
 8/13 anonim válasza:
31%
Sok sznob, magát félistennek képzelő könyvelő...:D
2022. jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
Xar szakma. Tanulj valami jobbat inkább.
2022. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Valoban,nemreg behoztak,hogy erettsegi nelkul is el lehet vegezni. Azonban en ugy vettem eszre,vannak iskolak,akik tartjak magukat az elofeltetlehez,vagyis minimum egy penzugyi-szamviteli ugyintezo okj-hoz. En magam nem mertem egybol csak egy erettsegivel merlegkepest bevallalni,jol is tettem. Ez a penzugyi-szamviteli ui. is eleg nehez lesz. En eg, 1 eves fizetos kepzesre jarok,meg eppen befertem a rovudebb idejube.
2022. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!