Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A társasházunkban elvállaltam...

A társasházunkban elvállaltam a lépcsőház takarítását, amiért kapok 500 Ft-ot lakásonként (6000 Ft/hó). Nem vagyok számlaképes, de szeretnék adózni utána. Hogy tehetem meg?

Figyelt kérdés
Van haragosom a házban, félek hogy feljelent. Ezért szeretném tudni, milyen formában adózhatok?
2022. febr. 2. 06:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a haragosom is takarított a házban, de ő mivel nyugdíjas, állítólag nem kell adóznia.
2022. febr. 2. 06:39
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A haragos hiába nyugdíjas, SZJA kötelezettsége neki is keletkezett utána. Ha nem fizette meg, akkor feketén kapta a pénzt, tehát "csalt".


Hivatalosan vagy egyéni vállalkozóként szerezhetsz jövedelmet ilyen módon, vagy a társasházzal munkaszerződés keretein belül, vagy a társasházzal egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül.


Gondolom ezért egyéni vállalkozást nem indítasz, én sem tenném.

Munkajogviszony esetén bérezés jár, nagy a közterhe, így logikátlan.


Egyszerűsített foglalkoztatás talán még a legkézenfekvőbb rá. Ezeket a társasházzal kell átbeszélned.

2022. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Váltsd ki az egyénit, aztán máris számlaképes vagy. Vagy jelentsen be alkalmival a ház.
2022. febr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Egyéni vállalkozást havi 6 ezer forint bevételre? Ezt viccnek szántad ugye?
2022. febr. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért? Van valami alsó határ, amiről nem tudok?
2022. febr. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

2022 ben is 1200 Ft / lakás volt a takarítás... 500 ft még feketén is nagyon kevés volt...

Ha ez a kedves nyugdíjas képes, 6 -8.000 ft -ért feljelenteni, na.. Az legyen a legnagyobb öröme...

Mellesleg, szerintem a hatóságnál körbe röhögik. ( ügyintézőként ilyen mamai vagy papi jönne, feljelenteni, elhajtanám! )

2023. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!