Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meg kaptam a munkáltatómtól...

Meg kaptam a munkáltatómtól az adó bevalláshoz szükséges papírt. A levont adó előleg összegét kapom vissza vagy az összevont adóalpba tartozó jövedelmek összegét?

Figyelt kérdés
2022. febr. 2. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Adóelőleget
2022. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilván az adóelőleget. A másik a teles éves jövedelmed, nem tűnt fel?
2022. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdések után nem csodálkozom, hogy a cégek sikeresen verik át az alkalmazottaikat...
2022. febr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernél a legalapvetőbb pénzügyi ismeretek is hiányoznak.
2022. febr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jhaaaj... De nagy baj, ha már a szövegértelmezés sem megy.

Összevont adóalapba tartozó jövedelmek összege: Köznyelven az a béred a 2021-es évre vetítve összesen, ami alapján megállapítják a befizetendő adódat.

Levont adóelőleg: köznyelven a befizetett adód. Amit a visszatérítésnél visszaadnak max 809 ezer forintig, ha jogosult vagy rá.

2022. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

“ A legtöbb embernél a legalapvetőbb pénzügyi ismeretek is hiányoznak.”

Suliban nem tanítják, pedagógusok bérét nevetségesen alacsonyan tartják, hogy véletlen se menjenek el tanítani az értelmesebbek*, az informatika oktatás a béka segge alatt (aki ért hozzá, az IT vonalon keresi szarrá magát) és a gondolkodás sem támogatott a legtöbb iskolában, mivel alapvetően a lexikális tudás az elvárt.


Szóval nem elég, hogy azt nem tanulja meg a gyerek, hogy mik a fizetésének az elemei, de keresni és adatokat/információkat elemezni sem tanul meg.


Ennek a népesség elbutítási folyamatnak kell egy pár évtized, de a végeredményre ott az ékes példa: USA.


Így lehet kordában tartani a tömegeket és elhitetni, hogy jó nekik az árstopos farhát.



*csak a nagyon elhivatottak meg akiket máshová nem vesznek fel, mennek tanári szakra vagy még esetleg azok, akik ugródeszkának használják a képzést, bár mióta 5-6!éves, ez sem igaz.

2022. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek, de egy emberben hogy nincs annyi, hogy leüljön az internet világában és utánanézzen alapvető dolgoknak, amik érintik a mindennapjaikat?
2022. febr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7, ez jó kérdés, de hidd el, hogy amikor mérnökhallgató meg egyéb egyetemi hallgató diákmunkásokat interjúztattam párszor meglepődtem. A végén már azon, amikor lett egy jelentkező, aki megfelelt.


Kaptak egy tesztet (Word, Excel-tudást és a találékonyságot mértem) meg egy neteléréssel rendelkező laptopot, amire felhívtuk a figyelmüket, és amihez hozzáfűztük, hogy lehet használni … még ki is mentünk a teremből fél órára. A 6. jelentkezőt tudtam felvenni, szörnyen bonyolult Excel feladat volt: adattábla-csináljon kimutatást (pivot), Word: basic szövegszerkesztés, meg egy könyvrészlet angolul, 3 kérdéssel: ki az író (ctrl+C, ctrl+V…Google első találat), mi a szereplő foglalkozása (kiderült a szövegből), mit fog csinálni egy adott dátumon az író (honlap-Event rovat, ahova a fentebb említett első Google találat viszi)…. A többség nemhogy a Google-t nem használta, de a programok súgóját sem (sic!), a könyvrészletes feladat hozta a legszánalmasabb eredményt….

Akit fölvettem, annak a teszt előtt gőze nem volt a pivottábla létezéséről, megnézett egy youtube videót, a többinek eszébe se jutott a keresés…

2022. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Régen sem oktattak ilyesmit (szocializmus és társai), de állítom, hogy a mostani oktatási rendszer a béka segge alatt van. Annak idején azért egy bérszámfejtési kimutatáson még egy sima betanított munkás is kiigazodott, mert a nagy részét képes volt értelmezni.


A mai sem annyira borzalmas. De az, hogy még azzal sem vagyunk tisztában, hogy évente kb. mennyi a keresetünk, és nem azt véljük a levont SZJA összegének, amikor oda is van írva, hogy micsoda!?!?!?!?!


Gyerekeink azt sem értik, amit elolvasnak. A szókincsük alig áll pár szóból és borzasztóan keverik a szezont a fazonnal.

2022. febr. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!