Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számítógép vásárlás cégként,...

Számítógép vásárlás cégként, megéri?

Figyelt kérdés

Most tervezek venni egy nagyobb összegű számítógépet főleg a céghez kapcsolódó munkákhoz ( itallap, design szerkesztések stb… .) De mivel még tanuló vagyok és a szüleimé a cég ezért tanulásra is használnám, a fentebb említettek mellett


Ahogy néztem, kb 130e körül tudnánk áfát visszaigényelni majd.


Mik úgymond a “csapdák” ilyen esetekben? Mert azt láttam, hogy nincs garancia és ilyenek.


De azért garancia nélkül is szerintem megérné, mert ahogy néztem kb. 137e csak az áfa.

Szóval inkább vigyük be a cégbe vagy vegyem meg magánszemélyként.


(Természetesen beszélek majd a könyvelőnkkel, csak mielőtt zaklatnám, érdekelne milyen pro és contra-i vannak ennek)



2022. febr. 26. 12:20
A kérdező szavazást indított:
Vedd meg cégként
Vedd meg magánszemélyként
Egyéb, kommentekben kifejtem
4 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen iskolai számítógép az, ami félmillió ft-on felül van...??

bitcoinozni akarsz, vagymi? :-D

2022. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Neeem, grafikusnak tanulok ezért kell egy komolyabb gép, amin rajzolni és minden egyebet tudok.


De mielőtt valaki belémkötne a laptop ára miatt 100%-ig én dolgoztam meg érte.

2022. febr. 26. 12:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Hát pontosan látod a buktatókat - a lehetséges nyereséget (áfa megspórolás), és a veszteséget is: ha valami zűr van, nincs garancia.


Ezt kell mérlegelned.

2022. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Fsms ***** válasza:
100%

Ha új gépet cégre veszel, akkor is van garancia, csak rövidebb.

ÁFA t akkor tudod visszaigényelni ha a cég ÁFA körbe tartozik, illetve nem Katá s etc.

2022. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akkor beszélek is a könyvelővel, hogy lesz egy ilyen kiadása a cégnek.
2022. febr. 26. 13:01
 6/12 anonim ***** válasza:
4%

Ki is röhögném könyvelőként azt a kölyköt, aki ilyennel felhív.

Egyrészt nem a gyerekkel tárgyalok, másrészt meg nem kell előre bejelenteni, mit tehet venni.

2022. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Tervez venni.
2022. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát már nem azért, de mindenképpen kell beszélni vele, mivel nem hinném, hogy a gyk-n az emberek pont belelátnak a cég ügyeibe. Csak egy elindulási pontot kértem, hogy megérheti e így megvásárolni.

Amúgy meg én intézem a a cégnek a legtöbb ügyét a könyvelővel, szóval nem, nem fog kiröhögni.

2022. febr. 26. 13:19
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Ne haragudj, de ehhez nem kell belelátni a cég ügyébe.
2022. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Főleg úgy, ahogy a 4-es írta, hogy egyeltalán be lehet e vinni a cégbe. Persze van már valamennyi üzleti tapasztalatom, mivel ebben nőttem fel. De lehet vannak olyanok, amikről nem tudok. Majd kérdés nélkül megveszem a cég nevére aztán majd zúdul a szar a nyakunkba.
2022. febr. 26. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!