Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számítógép vásárlás cégként,...

Számítógép vásárlás cégként, megéri?

Figyelt kérdés

Most tervezek venni egy nagyobb összegű számítógépet főleg a céghez kapcsolódó munkákhoz ( itallap, design szerkesztések stb… .) De mivel még tanuló vagyok és a szüleimé a cég ezért tanulásra is használnám, a fentebb említettek mellett


Ahogy néztem, kb 130e körül tudnánk áfát visszaigényelni majd.


Mik úgymond a “csapdák” ilyen esetekben? Mert azt láttam, hogy nincs garancia és ilyenek.


De azért garancia nélkül is szerintem megérné, mert ahogy néztem kb. 137e csak az áfa.

Szóval inkább vigyük be a cégbe vagy vegyem meg magánszemélyként.


(Természetesen beszélek majd a könyvelőnkkel, csak mielőtt zaklatnám, érdekelne milyen pro és contra-i vannak ennek)



2022. febr. 26. 12:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

ne haragudj, ez szerintem te max anyut meg aput akarod rávenni egy drága gépre és itt gyűjtesz infót, mivel győzd meg őket.

És a négyes simán hülyeséget ír, ugyanis attól, hogy katás valaki, még lehet áfás is, és vissza tud igényelni. Azt meg egy szóval sem írta, hogy esetleg nem tudod bevinni a cégbe, szó nem volt ilyenről a válaszában.


És komoly válllakozók lehetnek a szülők, ha nem tudják, hogy egy laptop lehet-e tárgyi eszköz, elszámolható-e.

2022. febr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

nem az a probléma a könyvelővel való konzultációnál, kérdező!

Hanem az, hgoy te semmilyen viszonyban nem vagy vele, mert valszeg az apád a cégtulajdonos. A könyvelő munkáltatója (vagy megbízója).


Ha könyvelő lennék, körbe is röhögném a "fiatalurat", ha közvetlenül hozzám fordulna.....


11: na igen, ezt akartam még hozzátenni, amit az utolsó mondatodban írsz... :))))))

2022. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!