Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Biztonságos a külföldi vásárol...

Biztonságos a külföldi vásároló jofogas.huról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyjából 1 hónapja tettem fel egy hirdetést a jofogas.hu-ra. Egy számítógépet árulok 40.000 Ft-ért. Erre érkezett egy angol szövegű válasz a "xxxxx@gmail.com" e-mail címről. Melyben ez állt:

,,Thanks,am satisfied with the price and I have arranged for a pickup agent( Shipper ) who will be coming to pick it up as soon as the payment is made and i'll like to pay u through paypal and do u have a paypal acct so i can make the payment of the funds?

Name:

PayPal Email :

Phone number:

so get back to me with the details i ask from you so that i can contact my PayPal for the Payment

Regards"


Erre én válaszoltam, jobban szeretném személyesen intézni.


,,Okay Don't worry about sending it i have a shipper who will be coming for the pickup as soon as the payment is done but first do you have a paypal account for the payment?"


Veletek történt már hasonló, megbízható ez a vevő?



2018. jan. 7. 17:21
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%

Ez fog történni: elküldöd a cuccot, ő jelzi a Paypalnak, hogy nem kapott semmit/nem azt kapta, és visszatérítést kér. Te bukod az árut és a pénzt.

Vagy visszaírsz, hogy kösz, de neked ez nem működik.

2018. jan. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez egy elég gyakori átverés.
2018. jan. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kicsit gondolkodni kéne, bár tudom, hogy nehéz. kicsit se gyanús, hogy egy magyar oldalon egy angol sablonszöveget kaptál?
2018. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A nigériai scam az elmúlt 20 évben sosem jött szembe veled?
2018. jan. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"kicsit se gyanús, hogy egy magyar oldalon egy angol sablonszöveget kaptál?"


Ha nem lett volna neki gyanus, nem teszi fel a kérdést.

Jól tetted hogy megkérdezted.

Erre a kereskedelmi módszerre az a megoldás, hogy kb. annyival drágábban kell adni a terméket amennyi vesztesség lesz a csalóktól.

2018. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Volt rá példa, hogy külföldinek adtam el valamit, csupán ezért kérdeztem meg a véleményeteket.

2018. jan. 21. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!