Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküli segélyt mikor...

Munkanélküli segélyt mikor igényelhetek újra?

Figyelt kérdés
Talán 1 évvel ezelőtt igényeltem kb. Mikor igényelhetem újra? Az elmúlt 3 évben van 1 éves munkaviszonyom még mindig.
2022. márc. 17. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Tavaly kihasználtad a teljes időt, amire járt volna? Ha igen, akkor kell újra 360 nap.
2022. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi a teljes idő? 2 havit kaptam. 2021. 03.15-én igényeltem meg onnantól kaptam. Akkor igényelhetem újra?
2022. márc. 17. 19:40
 3/9 A kérdező kommentje:
Bár én úgy tudtam 3 hónapig adják. Őszintén fogalmam sincs miért 2 hónapig kaptam. 1 hónap után kellett visszamennem időpontra ha jól emlékszem hogy még nincs munkám, és akkor kaptam még 1 hónapot. Aztán valahogy az ott le is zárult. Lehet mennem kellett volna újra bejelentkezni? Nem tudom.
2022. márc. 17. 19:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért kaptad 2 hónapig, mert ennyi időre járt, vagy járt volna tovább, csak lett munkád és lemondtad?
2022. márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem lett munkám és nem is mondtam le. Nem tudom miért 2 havi... Munkaviszonyom van 2019 nyártól 2020 nyaráig 1 évnyi. Akkor most igényelhetek újra, ha jól értelmezem?
2022. márc. 17. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

90 napig akkor jár, ha az igénylést megelőző 3 évben volt legalább 900 nap munkaviszonyod. Úgy értelmezem, hogy akkor te 2 hónapra voltál jogosult (a határozatot el se olvastad?).

Így tavaly május közepén "nulláról" indultál megint, innentől kell megint legalább 360 nap munkaviszony (vagy egyéb jogviszony). És minden 10 nap munkaviszony után 1 napig jár az álláskeresési, szóval ha 372 nap munkaviszonnyal igényled, akkor 37 napig fogod kapni. De egyelőre még nincs elég napod.

2022. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja ha 2020 óta nem dolgoztál, akkor pláne. Arra az egy év munkaviszonyra már megkaptad az álláskeresésit, nem igényelheted meg minden évben. Legközelebb akkor, ha megint dolgoztál legalább egy évet.
2022. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyiszor 10 napig jár, ahány nap megelőző munkaviszonyod volt.
2022. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék igénylését közvetlenül megelőző 3 évben legalább 360 napnyi jogosultsági idővel kell rendelkezned, méghozzá olyannal, amelyet egy előző álláskeresési járadék igénynél nem vettek még figyelembe.


Ha van ilyened, akkor újra jogosult vagy az újabb időszak alapján járadékra. Ahányszor 10 napnyi jogosultsági időt fel tudsz mutatni, annyi napnyi járadékra vagy jogosult. Tehát minimum 360 nap kell, ami után 36 nap járadékra leszel jogosult. A maximális 90 nap járadékhoz legalább 900 napnyi jogosultsági idő szükségeltetik és így tovább...

2022. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!