Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 25 év alattiaknak nem kell...

A 25 év alattiaknak nem kell adót fizetni. Ez az online vállalkozásra mennyire hat ki? Többi lent.

Figyelt kérdés

Például valakinek van online vállalkozása ami havonta 40 millió forintot hoz (ez csak példa, nyilván elrugaszkodtam). Ez évente 480 millió forintot jelent. Például ilyen nagy profit után sem kell adózni egy forintot se?

Jól értem?



2022. ápr. 14. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

"A 25 év alattiaknak nem kell adót fizetni."


a 25 év alattiaknak személyi jövedelemadót nem kell fizetni.

Minden mást igen.

2022. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Szja a kulcsszó.

Amúgy tényleg ennyire nem tanítják az iskolában az adózási ismereteket? Én anno közgazdasági szakközépbe jártam, ott rendesen bevittek minket ebbe a témába. Más iskolákban ez nem tananyag?

2022. ápr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Bocsánat, elírtam. De amit fent írtam az személyi jövedelemadónak számít nem?


#2 Sajnos abszolút nincs róla szó.

2022. ápr. 14. 15:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És ráadásul nem is mindenfajta szja-ra vonatkozik a kedvezmény, plusz felső határa is van.
2022. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy "online vállalkozás" gyakorlatilag nem jelent semmit adózás szempontjából.


Nyilván annak függvényében hogy milyen vállalkozási formában működik, lehet tudni hogy milyen adókat fizet, de SZJA-n kívül csiliom forma létezik, amit fizethet vállalkozóként, és azok alól nem mentesül. Kata, hipa, társasági adó, osztalékadó, mittomén.

2022. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

#2-es Valóban nem tanítják ezt az iskolában, vagy ha igen csak nagyon felületesen ami semmire sem jó kb. Meg nem minde iskola közgazdasági tehát egy műszaki szakközépben ahová én jártam anno, ott alig volt szó erről. Ott egyedül amit átbeszéltünk a kérvények írását, meg a hivatalos levelek írását hogy mit hogyan kellene.

Aki tanul egy szakmát amire vállalkozást is lehet építeni ott sokkal részletesebben beszélnek erről, de ott is inkább acég alapítás, számlázás amit leginkább elszoktak magyarázni. Adózást annyira nem, persze a nagyon alap dolgokat elmondják amit minden embernek tudnia kellene.

2022. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
"Amúgy tényleg ennyire nem tanítják az iskolában az adózási ismereteket? Én anno közgazdasági szakközépbe jártam, ott rendesen bevittek minket ebbe a témába. Más iskolákban ez nem tananyag?" Én csak gimnáziumról tudok nyilatkozni, nekünk ott semmilyen formában nem tanították. Mondjuk az osztályfőnök jobban tette volna, ha a klimaxos hisztirohamok helyett inkább ilyesmikkel foglalkozik osztályfőnöki órán.
2022. ápr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na tehát arra lennék kíváncsi hogyha valakinek ilyen magas a hozama kell-e az összeg után adót fizetnie?
2022. ápr. 14. 17:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell.
2022. ápr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kell. Már csak azért is, mert a kedvezményt 2022. évben havi 433.700 forintig veheted igénybe, felette már fizetni kell SZJA-t, hiába vagy 25 év alatti.
2022. ápr. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!