Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik a LEGEGYSZERŰBB,...

Melyik a LEGEGYSZERŰBB, LEGOLCSÓBBAN könyveltethető egyéni vállalkozás?

Figyelt kérdés

Saját lakásomban indítanék,

végzettséghez nem kötött,

egyéni vállalkozást.


Tevékenység:

Svéd masszázs, Reiki tanfolyamok.


Az első 12 hónapban a várható bevétel:

Lehet lenne 0 bevételű hónap

10 ezer bevételű hónap

50 ezer bevételű hónap

ilyesmik

Tehát kevés.

NEM BAJ, h kevesebb a bevétel mint a vállalkozás díja. Mert más miatt is, kell, hogy legyen vállalkozói jogviszonyom (mind1 miért a kérdés szempontjából)



Tehát nekem mind1, h áfás vagy áfa körön kívüli, mind1 az adózási forma.

Az volna a LÉNYEG, h a legkevesebb papírmunkával járjon.

Tehát könyvelői díj is a legkevesebb legyen.

Nekem a legkevesebbet kelljen papírozni.



Ezek alapján MELYIK EGYÉNI VÁLLALKOZÁSI FORMÁT JAVASOLNÁTOK PONTOSAN?

ANNAK KB. MENNYI LEHET A KÖNYVELŐI DÍJA MEGYESZÉKHELYEN?



2022. ápr. 24. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Hát erre így senki nem fog tudni válaszolni, pláne nem a könyvelési díj részre, mivel ezer meg egy dologtól függ ez.

Általánosságban elmondható, hogy a katában van a legkevesebb adminisztráció, de bőven tudnék olyan katás ügyfelet mutatni, akivel több meló van, mint egy tételes szja-ssal.

2022. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Atalanyadozas vagy sima teteles adozas. Ha 0s honapok vannak a katat nem eri meg. Tudod magadnak konyvelni, evente 1x ha felkeresel egy konyvelot az eleg.
2022. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2, ja, mert a minimum járulékot megéri...
2022. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

KATA nyilván.



Csak arra bátorkodtam gondolni, h melyik legyen a leírtak alapján:

- alanyi mentes

- éves ÁFA bev.

- negyedéves

- havi

2022. ápr. 24. 14:16
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem te fogod eldönteni a gyakoriságot. Induló vállalkozás havi áfás.

Nem is értem, miért merül fel az áfa-kör.

2022. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én havi 4.990+áfa-ért könyvelek ilyeneket, függetlenül a számlák mennyiségétől, távkönyvelésben 2 fő bérszámfejtéssel vidéki megyeszékhelyen.


Vagy átalányadózó szjas, vagy kata aam. Ha beruházás igény magas induláskor akkor van értelme az áfakörnek és a kara ki is ejthető.

De akkor meg inkább pályázatból indulj és tételes szja adózó legyél, vagy átalányos szja-s.

2022. ápr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én havi 4.990+áfa-ért könyvelek ilyeneket, függetlenül a számlák mennyiségétől, távkönyvelésben 2 fő bérszámfejtéssel vidéki megyeszékhelyen.


Szégyen a szakmára nézve.

2022. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mármint micsoda?!

A kezdő vállalkozások üzleti inkubációja? Szerintem - és tapasztalatom szerint is- inkább hiánypótló.

2022. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A probléma azzal van, hogy fillérekért adod a tudásodat. Végtelen számú ügyfél kell ötezres áron ahhoz, hogy kitermeld a rászánt időt, továbbképzéseket, szoftvereket, biztosítást, rezsit, bért, adókat, stb. Mivel rengeteg ügyfél fog kelleni neked, ezért óhatatlanul nem jut annyi idő egy vállalkozásra és meg fog nőni a hibázási lehetőség, aminek az ügyfelek fogják meginni a levét. Idővel te is rá fogsz jönni remélhetőleg. Vagy maradsz hokedlikönyvelő, sajnos elég sok ilyen van, amíg a minisztérium nem lép fel bizonyos dolgok ellen, amiért évek óta lobbizunk már.
2022. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
függetlenül a számlák mennyiségétől - akkor lehet kiszervezek neked pár ilyen ügyfelet, aztán kíváncsi vagyok meddig csinálnád a számlák mennyiségétől függetlenül. Pl azt a vállalkozómat, aki januárban kezdte a vállalkozást és átlag havi ezer számlája van. Álom lenne, ha havi ötezerért megcsinálnád nekem.
2022. ápr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!