Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha csinálok egy fotós vállalko...

Ha csinálok egy fotós vállalkozást, és eladom a fényképeimet, akkor a KATÁs adózás miatt nem kell utána adót fizetnem?

Figyelt kérdés
Igazából egy lakáseladásról van szó, viszont a vevő benne van, hogy papíron lehet kevesebb, mint amennyiért vettük eredetileg, hogy ne kelljen utána adóznom, a többit pedig anonim úgy fizeti ki, hogy a fotóimat megvásárolja Opensean. Tehát ő kifizet x összeget, a maradékot pedig ethereumban kapom meg, ami mivel anonim, így a vállalkozásomon keresztül tudom azt mondani, hogy fényképet adtam el, és így a KATA miatt adózni se kell azután se. Vagy KATA nem működik Kriptóval?
2022. ápr. 15. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De, működik a kata kriptóval. Viszont az elméletedben több probléma is van. A katát is ki kell fizetned, ami már alapból adó. Ráadásul ott is van bevételi korlát, amit ha meghaladsz akár áfakörbe is kell lépned, meg plusz adót fizetned. Plusz ez nyilván nettó adócsalás, nem igazán ajánlatos.
2022. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

KATA 12 millióig van nem? Nyilván úgy gondoltam, hogy akkor az az összeg lesz, hogy áfás cuccba ne kerüljek át. Meg gondolom azért így is jobban kijönne, mintha rendesen eladom és azután fizetem az illetéket nem?


De ezt nem tudtam hogy ez nem lenne legális, úgyhogy a kérdésem már teljesen elméleti. Szóval el is vetettem az ötletet, elnézést kérek. Köszönöm, hogy szóltál 😅

2022. ápr. 15. 13:24
 3/12 anonim ***** válasza:

És ha nem fizet ki, akkor mi van?


Amúgy meg 5 éven belül vetted a lakást, hogy adóznod kell?

2022. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem. Régebben lett vásárolva. De tudtommal akkor is kell illetéket hasonlót fizetni. De mondom, akkor inkább kifizetem, nem probléma. Nem akarok adót csalni.
2022. ápr. 15. 13:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem kell illetéket fizess, adóznod kellene, ha lett volna rajta nyereséged (nem csak az eladási ár számít, a költségek levonhatóak) ÉS 5 éven belül adod el

Ha több, mint 5 éve a te ingatlanod (szerzés éve 0. év), akkor NEM kell semmit fizetned.

2022. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kata 12 milliója egy évre vonatkozik. Amúgy hónapra kell arányosítani, áfát pedig napra. De nem csak ez a gond a terveddel. Nem éri meg ezzel mutyizni, hogy fentebb is írták.
2022. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, azért felvetni egy ilyet a vevőnek, amikor

1) nem tudod mennyi adót kellene fizess (semennyit)

2) gőzöd nincs róla, mivel jár egy vállalkozás és milyen adó és egyéb terhei vannak

…. hát….

Egyszerűbb lett volna 2 másodperc alatt rágooglizni, és kiderül, hogy nincs adófizetési kötelezettséged.


Ehelyett azonnal a simliskedésen törted a fejed….

2022. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jólvan van :D. Igazatok van, tudtam simlis, de nem gondoltam illegális. Tisztességesen fogom csinálni. Köszönöm a segítséget :) azért érdekes volt, tanultam most. Ment a zöld mindenkinek.
2022. ápr. 15. 14:21
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem. Régebben lett vásárolva. De tudtommal akkor is kell illetéket hasonlót fizetni."


Ha értékesíted az ingatlant, akkor nem kell illetéket fizetni. Illeték-fizetési kötelezettséged akkor keletkezik/keletkezhet, ha ingatlan tulajdont szerzel (például veszel egyet).


Ha eladsz, akkor SZJA-fizetési kötelezettség jöhet szóba, ha adóköteles az ügylet. Ha 2017-ben, vagy előtte években jutott a tulajdonodba az az ingatlan, amit éppen értékesíteni kívánsz, akkor nem kell SZJA-t fizetni utána, teljesen mindegy, hogy mennyiért adod el. Még az SZJA bevallásban sem kell feltüntetned utána semmit.

2022. ápr. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy fillért nem kell fizetnem, hogyha el lesz ez az ingatlan adva? Oké
2022. ápr. 16. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!