Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vagyonszerzési illeték?...

Vagyonszerzési illeték? Tulajdonképpen az micsoda?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Soha nem kellett ezzel foglalkoznom, most sajnos / hálisten akadt egy ilyen problémám. A tulajdonomat képezi egy lakás. Ennek az árát kifizettem annak, akitől vettem. Elméletileg vagyonszerzési illetéket kell fizetnem. De miért? Én kifizettem ennek az ingatlannak az árát telkestül, téglástul, mindenestül, ezen kívül a rezsiköltség is engem terhel, hiszen az én tulajdonomba került. Ezen kívül én miért fizessek illetéket? Ha ezt az illetéket kifizetem, akkor ezt gondolom visszakapom eladásnál. Vagy ez hogy működik?


Ne haragudjatok, de nem igazán értem ezt.



2022. máj. 19. 07:55
1 2
 11/18 anonim válasza:
Nem érteni kell azt nekes, hanem befizetni.
2022. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, ez egy k.va nagy lehúzás. Lényegében arról van szó, hogy lett ingatlanod, fizess k*cs*g. Mert csak. Szerintem is undorító, főleg, hogy manapság inged-gatyád rámegy egy lakásra, és akkor még ez is, de muszáj kifizetni, mert behajtják.
2022. máj. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
3. A 300 ft os kajabol 27 százalék azaz 64 Ft az adó. Pontosan jól latod.
2022. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

300nak 81ft a 27%a.


Amugy teljesen torvenyes mert az allam szuverén joga eldonteni milyen adokat es kozterheket szed be. Es kerdezo nehogy azt hidd hogy ez csak nalunk van. Mashol is vannak ilyen es ehhez hasonlo illetekek es adok.

Igy mukodik az orszag. Attol mert megvetted a telket es a hazat es a te tulajdonod, ehnez a foldet es mindent pl a kozmuvet stb az orszag biztosit. Mindenhol.


Nincs olyan ember aki ne szivna a fogat a vagyonszerzési illetek miatt, de az ertelmesebb nem gorcsol rajta hanem felfogja hogy ez van.


Az afat meg kar idekeverni. A magas afa miatt lehet a milliot keresoknek is csak 15%szjaja. Mas orszagokban ahol alacsonyabb az afa, jellemzoen tobbkulcsos ado van ahol a sokat keresok lenyegesen több szjat fizetnek.

2022. máj. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Ezen kívül én miért fizessek illetéket? "


Hát ezért:

"Az Országgyűlés az állami és társadalmi feladatokhoz való arányos hozzájárulás, valamint az önkormányzatok saját bevételi forrásának gyarapítása érdekében az illetékek alapvető szabályairól, továbbá az igazgatási és bírósági szolgáltatások díjának megállapításáról a következő törvényt alkotja: 1990. évi XCIII. törvény az illetékekről"


Nincs más indok. Költségvetésnek bevételi forrás, hogy hasznos és/vagy hasztalan dolgokra lehessen költeni. "Megadóztatja" a vagyongyarapodásodat. Ennyi.

2022. máj. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14: ezt írtad: "300nak 81ft a 27%a."


Jelzem hogy tévedtél, 300/1.27 = 236.2

ellenőrzés: 236.2 * 1.27 = 299.95 kerekítve 300


Ez alapján bruttó 300ft os termék nettója 236 ft, bruttóban 27% áfával 300 ft. (azt hiszem a kenyér pont nem 27% áfás, de ha más az áfa tartama akkor ezen gondolatmenet mentén kell kiszámolni)



a százalék számítás minkéntjéről bővebb infót alább lelsz:

[link]


[link]

2022. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ne vegyél házat és akkor nem kell ilyet fizetned. Ha meg van pénzed házra, legyen pénzed az azt terhelő adókra is.
2022. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igazad van 16os. Bocsanat. Nem tudom mit gondoltam.
2022. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!