Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mérlegképes könyvelő tanfolyam...

Mérlegképes könyvelő tanfolyamot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 28. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ mit akarsz későb kezdeni magaddal. Én örülök, hogy van ilyen véghzttségem.
2022. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
79%

Erre így tényleg nem lehet egyértelműen válaszolni.


1) Ha csak azért akarod elvégezni, mert azt hallottad jól lehet vele keresni, akkor ne végezd el.


2) Ha csak azért akarod elvégezni, hogy legyen egy papírod és bármikor jól jöhet még, akkor ne végezd el, mert itt sokszor naponta változnak jogszabályok. Így az elavult tudásod mit sem ér, ha most elvégzed és mondjuk 5 év múlva elővennéd.


Amit így tudni érdemes a könyvelésről:


1) Ha egy kis könyvelő irodához mész el alkalmazottnak, akkor elég gyenge lesz a kereseted.


2) Ha saját vállalkozásban csinálnád, akkor is első körben érdemes alkalmazottként kezdeni, majd később önállósodni. Azonban ha már saját vállalkozáson belül csinálod, minden nyűgön neked kell idegeskedni. Én saját vállalkozásban csinálom, a havi bevételem nem rossz, de rengeteg a kiadás is. Továbbképzések, irodai felszerelések (laptop, nyomtató, a papír stb stb). Az ügyfeleknek könyörögni kell, hogy hozzák a számlát. Kedvencem mikor 20.-án este 8-kor ide hozzák a számlákat és megkérdezik éjfélig elmegy-e az áfa. Ha valamire szükségük van, akkor te meg azonnal válaszolj és ugorjál, mintha az ő alkalmazottjuk lennél. De a számlákat meg olyan szinten ömlesztve hozzák, hogy vegyesen a bevétel, kiadás, vegyesen az átutalás, készpénzes. A bankszámlakivonatok is felbontatlanul a számlák közt össze-vissza. Van amelyik számla fejjel lefelé. A számlák sorba rendezésére több idő elmegy, mint a tényleges munkára. Nem is értem ilyen vállalkozások, hogy maradnak talpon. Sem a bevételeikkel sem a kiadásaikkal nincsenek tisztában. De vannak olyan apróságok is, mint pl hogy 3 hónappal ezelőtt jöttek hozzám, hogy vállalkozást szeretnének indítani. El is indítottam nekik, következő hónapban még kommunikáltam velük, azóta 2 hónapja viszont elnyelte a föld őket. Hiába hívom őket, nem veszik tel a telefont, de még vissza sem hívnak.


Sokszor nincs hétvégéd sem. Nekem volt olyan, hogy vasárnap 13 órakor, tehát még ebédidőben hívott egyik ügyfél, hogy ezt és ezt szeretné tudni. Mondom családi ebéden vagyok. Erre fel volt háborodva.


A pénzre visszatérve, lehet jól keresni vele saját vállalkozásban, de ahhoz nagyon sokat is kell dolgozni. A napi 15 óra alap.


3) Ha multinál akarsz könyvelni, ott a bruttó béred jó lesz. Viszont egy multi általában kér diplomát, illetve nyelvtudást is. Multinál való könyvelésnek a hátránya, hogy ott egy dologra leszel specializálódva, míg ha saját vállalkozásban csinálod, vagy egy kis könyvelő irodánál, akkor ott minden féle és fajta cégnek könyvelhetsz, tehát több terület könyvelésében lesz tudásod. Multinál dolgozva is ki lehet égni könnyen amúgy.


Összegezve:

Csak akkor vágj bele, ha tényleg érdekel ez a munka. Itt a jogszabályokkal teljesen tisztában kell lenni és a tudásnak naprakésznek kell lenni, mert utána ha félre informálod az ügyfelet, akkor neked származhat bajod belőle. Itt nincs olyan, hogy megtanultam és ez a tudás örök. Itt tényleg úgy van nagyon sok esetben, hogy az ami ma így van, holnap már úgy lesz.


Remélem tudtam neked segíteni.


Üdv

Egy 31 éves férfi könyvelő

2022. jún. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

2-es vagyok.


El is felejtettem megemlíteni. 2022 június van, de még most is van olyan ügyfél aki a számlák közé berak elkavart és most megtalált 2021-es számlákat. :D

2022. jún. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2: egész jól összefoglaltad, legtöbb dologban egyetértek, viszont az irodád működését lehet ideje lenne megreformálnod, mert hosszú távon nem biztos, hogy tartható lesz ez így.
2022. jún. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

2-es vagyok.


4-es! Igen, tudom. Már több ügyfelet elküldtem ezek miatt, de akik jönnek újak, azok között is nagyok sok ilyen van. És ebből a szempontból mindegy, hogy egyéni vállalkozás vagy Kft. Legtöbben azt hiszik, hogy csak ők vannak. Sőt, volt olyan aki elhozta a számlákat, közölte ezt semeddig sem tart megcsinálni. :D Mondtam neki akkor csináld magadnak.


Volt olyan katás ügyfelem, aki a könyvelési díjon akart spórolni, mondta nem hozná többet a számlákat. Csinálná magának. Aztán az első bevallásos időszaknál meg hívogatott, hogy segítsek már (persze ingyen). Mondtam neki már nem vagyok a könyvelőd.

2022. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!