Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudok adózni a jövedelm...

Hogyan tudok adózni a jövedelmem után?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elkezdtem csinálni egy online amerikai oldalt, ahol felnőtt tartalommal foglalkozom és dollárban kapom a pénzemet. Nem onlyfans az oldal, ez más. Amerikai számla kell hozzá stb. Mi a teendő ilyenkor? Muszáj adóznom ebből a penzből? Ha igen, hogy tudok adózni? Azt tudom, hogy a tb-t tudom magam után fizetni, de az SZJA-t is szeretném, ha muszáj.

Köszi a válaszokat!

24/N



2022. júl. 10. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon élsz akkor kell(ene) adóznod a jövedelmed után. Gondolom van valami kimutatásod arról hogy mikor mennyi dollárt kaptál. Azt mnb középárfolyamon átváltod forintra. Az lesz az adóalapod. Annak a 15%a az adó. 2022es évet 2023 május 20ig kell bevallani és az adót befizetni
2022. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ezt hol tudom elintézni és mikor? Sajnos annyira nem vagyok jártas a témában.
2022. júl. 10. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy megkérsz egy könyvelőt vagy megcsinálod magad. Nem kell bemenni sehova se, nem kell intézned semmit hivatalban.


Röviden: Minden év jövedelme után a következő év május 20ig kell adóbevallást benyújtanod és eddig kell az adódat is befizetned.

Van a navnak online felülete (eszja.gov.hu) ahol ezt megtudod tenni ha van ügyfélkapud.

Ha nincs más legális magyar állásod akkor sanszos hogy neked még szochot is kell fizetned.

(Szerintem te vagy az egyetlen ebben az országban aki online szexmunka után adózni szeretne.)


Mellesleg hogy sikerült amerikai bankszámlát nyitnod itthonról?

2022. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!