Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fordítást lehet ezentúl...

Fordítást lehet ezentúl csinálni katásként az új szabályozás szerint?

Figyelt kérdés

[link]


Eszerint csak az lehet majd katás, aki magánszemélytől kap bevételt. A fordítók viszont szinte mindig fordítóirodáknak dolgoznak szabadúszóként és tőlük kapják a bevételt, nem magánszemélytől. Ez azt jelenti, hogy fordítók nem lehetnek katások és muszáj más adózást választaniuk?



2022. júl. 11. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet ezentúl.
2022. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magyarán kinyírták a KATA-t.

Csak tudnám, hogy a taxisok miért kaptak kivételt? Az, hogy nem megoldható a csak magánszemélynek számlázás? Na és?! Csomó más tevékenységnél sem oldható meg, pl. a fordításnál.


De ezek után ha egy villanyszerelő kapna egy egyszeri megbízást egy cégtől, akkor cseszheti, mert KATA-val nem számlázhat cégnek?


Akkor inkább már beszántották volna és kitaláltak volna valami értelmeset helyette...

2022. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
és a könyvelők?
2022. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi könyvelők is szopunk valszeg, meg meg ezer más szakma. Ügyfélvesztés is lesz bőven. Az átlépőknek meg díjemelés, mert egy átalányost azért nem annyiból tart könyvelni, mint egy katást. Remek nyárnak nézünk elébe.
2022. júl. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen tevékenységet végzők megszívják. Én weboldalakat szövegezek, meg egyéb tartalmakat készítek, az én ügyfeleim is nagyrészt cégek, ki fogok esni belőle. Pedig tök szabályosan csinálok mindent, senkinek nem számlázok sokmilliót évente, sok kis megbízáson dolgozom, távolról se lehet ráfogni, hogy bújtatott foglalkoztatás. De nem érdekel senkit, a lényeg, hogy lehessen sarcolni. Ugyanígy járnak a webfejlesztők, grafikusok, webdesignerek, marketingesek, könyvelők, virtuális asszisztensek stb.
2022. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kézen meg lehet számolni, hogy hány olyan tevékenység van, ahol maradhat KATA-ban az ember.


Mindegy, (m)Agyarország soha nem volt vállakozóbarát, pláne nem az induló kisvállalkozók felé. Itt csak az tud vállalkozóként elindulni, aki milliárdos tőkével rendelkezik és egyből ZRt-t alapít, mert akkor lópikula adót nem kell fizetni.

2022. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!