Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy és miként kell legálisan...

Hogy és miként kell legálisan eljárnom? (Digitális grafika árulás)

Figyelt kérdés

Szeretnék online formában, külföldi oldalon digitális rajzokat árulni. (körülbelül 15 ezer/kép áron). 20 éves vagyok, tanulok.

Az adózási kötelezettségeim érdekelnének.


A kérdés, hogy hogy s mint kellene legálisan eljárnom abban az esetben ha a jövedelmem várhatóan az évi 600.000 ezret meghaladja? Be kell jelenteni ezt a foglalkozást? A rajzokat csak digitális formában adom majd át, szóval nem materiálisan, nem postázgatok. (Úgy tudom, ezt számításba kell venni)

Kell e adóbevallást csinálnom, kell e adóznom?

Magának az oldalnak nem kell majd fizetnem semmit.


Sajnos ahány embert kérdeztem (köztük könyvelőket), annyiféle választ kaptam


Köszönöm a segítségeket előre is!:)



2022. aug. 15. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nav-ot kérdezd!

Esetleg konyvelok.hu

De nagy eséllyel adószámos magánszemélyként végezheted a tevékenységet

2022. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom a megadott paraméterek alapján, hogy adószámos magánszemélyként folytathatod ezt a tevékenységet.

Adószámot a tevékenységre a NAV-nál kell kérvényezni. Ha már úgyis mész be, akkor átbeszéled velük a lehetőségeket.

A tevékenységre adott adószám nem egyenlő az adóazonosító jeleddel!


"Sajnos ahány embert kérdeztem (köztük könyvelőket), annyiféle választ kaptam"

Ez azért van, mert minden eset más és más. Nem mindegy a jellege, rendszeressége, a formája, és pontosan ezért nem könnyű adózásilag belőni a dolgokat.


A 600 ezres összeget nem tudom, hogy miért említetted meg.

Létezik olyan, hogy ha a magánszemély a saját megunt/használt ingóságait értékesíti, akkor évi 600 ezer forint bevételig nem kell utána adózni és a bevallásban sem kell feltüntetni vele kapcsolatban semmit.

Amit Te csinálni szeretnél, az nem ez a kategória. Te tudatosan készítesz valamit azért, hogy haszonhoz/bevételhez/jövedelemhez juss. Ez az első forinttól adóköteles, mert üzletszerű. Itt már csak a rendszerességen múlik, hogy egyéni vállalkozóként vagy adószámos magánszemélyként végezhető vagy sem. Fő megélhetési vagy bevételi forrásod vagy sem.


Véleményem szerint belefér az adószámos magánszemély kategóriába. Azzal sok bürokrácia szerencsére még nincs.


"A rajzokat csak digitális formában adom majd át, szóval nem materiálisan, nem postázgatok. (Úgy tudom, ezt számításba kell venni)."

Lényegtelen adózás szempontjából.


"Kell e adóbevallást csinálnom, kell e adóznom?"

Igen, kell. Adószámos magánszemély csak év végén a bevallásban tünteti fel a tevékenységével kapcsolatos adatokat, és rendezi az év közben befizetett adóelőleg és a bevallásban meghatározott adó közötti különbözetet. Év közben csak adóelőleg-fizetési kötelezettsége van negyedévente, valamint nyilvántartás-vezetési kötelezettsége, ami saját készítésű nyilvántartás is lehet, de az SZJA törvényben meghatározott kötelező adatokat tartalmaznia kell.

2022. aug. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!