Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EBEV portál lekérdezések...

EBEV portál lekérdezések törlésével törlődik az adott ügy is?

Figyelt kérdés
Nemrég szerződtem egy könyvelővel egyéni vállalkozóként, írtunk EGYKE meghatalmazást is, hogy eljárhat a nevemben az ügyek intézésében - ami be is lett küldve a NAV-nak, ők pedig elfogadták-, viszont hamar változtak a dolgok, és mégsincs szükségem a könyvelőre. Az eBEV portálon a meghatalmazások részen én töröltem is őt, mint meghatalmazott (a meghatalmazások részen), amiről az ügyfélkapumra érkezett értesítő is, hogy feldolgozták. Utána írt a könyvelő is, hogy kérvényezte az EGYKE visszavonását, amiről szerinte kapok majd értesítőt szintén az ügyfélkapumra. Nem érkezett még semmi, ezért az eBEV portálon a szolgáltatások - bevallások lekérdezése - beadott bevallások állapota résznél indítottam lekérdezést, hátha látom ott, hogy mi a helyzet. Utána ezeket a lekérdezéseket töröltem, majd megnézem a lekérdezések - történet - lekérdezések részt, ahol ott vannak ugye a korábbi lekérdezések, mellette viszont egy kis négyzetben ott van egy "A kiválasztott lekérdezéshez tartozó paraméterek adatai" rész, ami alatt pedig az szerepel, hogy bevallás állapota: törölt. Szóval ha magát a lekérdezést töröltem, azzal az egész ügy is törlődött? Vagy ez csak magára a lekérdezésre vonatkozik? A lekérdezéseket törölhetem bármiféle következmény nélkül? Lehet kicsit bonyolult, de már kicsit kétségbeestem. A többi lekérdezést is törölni szeretném, de így már nem merem. Ha valaki számára ez érthető, az tudna valamilyen tanácsot adni? :) Köszönöm!

2022. aug. 30. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmilyen beadott ügy nem törlődött, csak a lekérezések eredményei
2022. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az ügy nem törlődik, csak a lekérdezéseidet törölted. Ügyet ilyen módon nem tudsz törölni -> lehetetlen...
2022. aug. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!