Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem enged az ONYA átállni...

Nem enged az ONYA átállni átalányadózásra régi KATAsként?

Figyelt kérdés

" Az egyéni vállalkozói átalányadózás 2022. szeptember 1-jétől akkor választható, ha az egyéni vállalkozó 2022 augusztus 31-én még az ezen a napon megszűnő régi kata alanya. "


Ezt írja, amikor a Számlázz pont hu-s autokatás oldal leírását követve végigcsinálom helyesen a folyamatot a régi KATA átállásról átalányadósra!

(A leírás az ONYA-s lépésekről: [link] )


És én 2021.04.01. óta KATA-s voltam, mindig mindent befizettem, IPA-n még túlfizetésem is van, amiből lesz rendezve a kövi IPA pont, és a KATA adókat is mind befizettem, az augusztusit értelemszerűen még így elsején nem. Semmit nem változtattam, nem adtam be és nem is keresett a NAV, semmilyen tartozásom nincs, tehát nem csúsztam ki a KATAból sehogy sem (2,9Millió bevételem volt mindösszesen az évben).


Mit csináljak? Mindent néztem már, minden adatom, minden rendben, régebb kaptam minden doksit arról hogy kisadózó vállalkozó vagyok sikeresen, él mindenem. Nem vágom de már 5 órája ezzel szürakozok, és még mindig nem enged!



2022. szept. 1. 11:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ember azért, mert nem kellett átjelentkezni nem érted???? hónapok óta harsongják, hogy a régi KATA magától megszűnik autómatikusan aug 31el mindenkinek, és aki teheti az az új katába újra be kell lépjen, mások pedig szeptember 1től válazsthatnák mást! Te ugatsz le engem, azt azt sem tudod hány óra van délben ember!


+1 fontos infó, hogy: ja és ráadásul ÁNYK-val meg beadtam végül a megfelelő dokumentumot, így, hogy mondták a NAVból hogy az ONYK oldala rossz, mert így megtudtam, hogy nem velem van a gond mm a vállalkozásommal, így megkerültem az ONYK rendszerét, beadtam a jó öreg ÁNYK-n és fogadták is, így lehet intézni annak, akinek nem megy.


Az a vicc, hogy én kérdeztem és még én írok le GOLD infókat. ÉS még engem is hurrognak le, főleg olyanok akik azt sem tudják miről van szó xD... :D grat. Ismét kösz és gratula magamnak.

2022. szept. 1. 13:16
 12/15 anonim ***** válasza:
Az átjelentés a következő hónap elsejétől lép életbe
2022. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Rettentő intelligens privát üzit kaptam a kérdezőtől, amit ezúton is köszönök :D
2022. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13, szabad megtudni, mit?
2022. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Lényegtelen a kérdés szempontjából.
2022. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!