Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felmondtam a munkahelyemen,...

Felmondtam a munkahelyemen, de nincs még másik. Ha hétvégén megyek utoljára, akkor hétfőtől már fizetnem is kell a tb-t?

Figyelt kérdés
Vagy van 14 napom, hogy intézzek valamit? Az ingyenes tb-t megkérvényezhetem így, hogy már volt munkahelyem? Az jár mindenkinek bármennyiszer? Álláskeresési járulék sajnos nem jár nekem, ha jól tudom, mert 2 hónap híján nincs meg a 360 nap a 3 év alatt.

2022. szept. 23. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Nem, 45 napig még nem kell fizetned a TB-t, csak ha az után sem lesz munkád.

Ha 45 napot vagy annál többet dolgozol valahol, akkor utána még 45 napig biztosított vagy. Ha ennél rövidebb munkaviszonyod lenne, akkor ahány napig dolgoztál, utána annyi napig még nem kell TB-t fizetned.

2022. szept. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

10 hónapot dolgoztam most egy helyen folyamatosan. Csak sajnos nem tudtam, hogy 12 hónap kell az álláskeresési járulékhoz, mert akkor még a 2 hónapot valahogy kibírtam volna, bár nem tudom, hogy hogyan.

Köszönöm a választ!

2022. szept. 23. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Ha 10 hónapig folyamatosan fennállt a munkaviszonyod, akkor annak megszűnését követően 45 napig nem kell fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot.


"Az ingyenes tb-t megkérvényezhetem így, hogy már volt munkahelyem"

Igen, a járulék alóli mentesítést (rászorultság) ettől függetlenül kérvényezheted.


"Az jár mindenkinek bármennyiszer?" Rászorultság alapján mentesítenek a járulék fizetése alól maximum 1 évre. Ha nem vagy rászorult, akkor nem mentesítenek. Ha a mentesítés időszaka lejárt, és még mindig rászorult vagy, akkor "bármennyiszer" újra kérvényezheted, hogy ismét állapítsák meg a rászorultságodat.



"jár nekem, ha jól tudom, mert 2 hónap híján nincs meg a 360 nap a 3 év alatt."

Jól tudod. A kérelem benyújtását megelőző 3 évben legalább 360 napnyi jogosító idő kell ahhoz, hogy álláskeresési járadékra jogosult legyél. Ha ez a minimum idő meglenne, akkor 36 napnyi ellátásra lennél jogosult. Minden 10 nap jogosító idő 1 nap ellátást ér. A maximális 90 naphoz 900 napnyi jogosító idő szükséges.

2022. szept. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon - nagyon köszönöm a választ!

Remélem mihamarabb találok másik állást.

2022. szept. 24. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!