Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első házasok kedvezménye?

Első házasok kedvezménye?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kèrdès az, hogy ha egy összegben szeretnénk akkor mi a teendő? Én úgy tudom, akkor NAV adó bevallásban lehet nyilatkozni hozzá. Akkor le kell adni a papírt a munkáltatónak is ? Mindkettőnknek első házassága. Tavaly márciusban volt az esküvő,én 28 vagyok a férjem 26lesz.


(Már kérdeztem egy hr-est de ő ezt nem tudja , másikat még nem értem el.)


Ja és, hogy majd mindkettőnk bevallásában szerepelnie kell?


2023. jan. 24. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy összegben kéred, akkor nem kell nyilatkozni a munkáltató felé, csak az adóbevallásban kell majd szerepeltetni. Mindkettőtökében kell, egymás adataival.
2023. jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A HR mindenhez is hülye, könyvelő nem dolgozik ott?
2023. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Munkáltatónak ezzel kapcsolatban nyilatkozatot csak akkor adunk le, ha év közben érvényesíteni szeretnénk az első házasok kedvezményét. Ha nem szeretnéd év közben, hanem az év végi adóbevallás keretén belül egy összegben, akkor ne adjál le nyilatkozatot a munkáltatónak.


Ugyanez vonatkozik a családi kedvezményre és a személyi kedvezményre is. Ha nem akarja valaki év közen igénybe venni a velük kapcsolatos kedvezményt, akkor nem nyújt be semmiféle nyilatkozatot a munkáltatóhoz.

2023. jan. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!