Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV árverésen történt ingóságs...

NAV árverésen történt ingóságszerzést be kell jelenteni a NAV-hoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ingóság tulajdonjogának árverésen történt megszerzését be kell jelenteni a NAV-nak a VVBA nyomtatványon, hiszen 4% illetéket kell fizetni utána.

Mindez benne is van a nyomtatványban kitöltési útmutatójában.


Viszont mi van azzal az árveréssel, amit a NAV folytatott le? Arról elvileg tud a NAV. Nincs is benne a nyomtatvány kitöltési útmutatójában, hogy ne kellene bejelenteni. Viszont rákérdeztem a NAV árverési végrehajtójára, hogy mi van ezzel. Azt mondta, hogy nem kell bejelenteni sehol, és általában nem is szokták kivetni, hacsak nem valami nagy tételről van szó.


Szerintetek mit kellene csinálni?


2023. febr. 16. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit vettél? Itt le van írva, hogy milyen ingóságra kell fizetni. [link]

Az illetékfizetési kötelezettség a következő vagyoni értékű jogokra és ingókra terjed ki:

a) az ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jog megszerzése, továbbá e jognak a megszüntetése folytán bekövetkező vagyonszerzés;

b) az ingatlanon fennálló haszonélvezet gyakorlásának átengedése;

c) ingónak hatósági árverésen történő megszerzése;

d) gépjármű, illetőleg pótkocsi tulajdonjogának, vagyoni értékű jogának megszerzése;

e) közterületen álló, ingatlannak nem minősülő felépítmény tulajdonjogának, vagyoni értékű jogának megszerzése;

f) az önálló orvosi tevékenység működtetési jogának megszerzése;

g) az értékpapír öröklési szerződéssel való megszerzése;

h) belföldi ingatlanvagyonnal rendelkező társaságban fennálló vagyoni betét (részvény, üzletrész, szövetkezeti részjegy, befektetői részjegy, átalakított befektetői részjegy) megszerzésére.

2023. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy a c.pont a hatósági árverés. Akkor mindegy mit vettél.
2023. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy kivetés után fizetni kell!

Csak azt nem tudom, hogy kell-e bejelentést tennem. Végtére is a NAV volt az árverező, tehát tudnia kell az ügyletről. A végrehajtó azt mondta, nem kell bejelenteni. Viszont a nyomtatványban az van, hogy be kell adni.

2023. febr. 16. 22:43
 4/6 anonim ***** válasza:

"A végrehajtó azt mondta, nem kell bejelenteni. Viszont a nyomtatványban az van, hogy be kell adni."


Ha a nyomtatványban az van, hogy be kell adni, akkor add be. Ennyi.

A végrehajtó nem az illetékosztályon dolgozik, nem is ismeri az illetékkel kapcsolatos teendőket. Ez kb. olyan, mintha azt az ügyvédet kérdeznéd, akinél adásvételi szerződést kötsz, hogy milyen adót kell az értékesítés után fizetni. Ő sem adótanácsadó, maximum valamicske fogalma lehet róla, de nem szakértő.

A végrehajtónak sem az illeték a szakterülete. Ne foglalkozz vele, hogy mit mondott, add be. Maximum feleslegesen teszed, de ha mégsem, akkor legalább nem lesz problémád később belőle.

2023. febr. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Közben több helyen is utánajártam a dolognak!

Nekem, mint árverési vevőnek be kell jelentenem a vétel tényét a NAV-hoz. Nincs formailag megkötve, hogy hogyan, csak könnyítés miatt van ez a nyomtatvány.

Viszont mivel a NAV-tól vásárolok, és az árverési jegyzőkönyvet is ők állítják ki, így már értesültek róla, tehát nekem nem kell még egyszer értesítenem őket. A NAV végrehajtója hivatalból megküldi az iratot a vevő lakóhelye szerint illetékes osztályra.

2023. febr. 20. 10:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Szuper! Legyen igazad. Akkor most már ezt is tudjuk. Köszi!
2023. febr. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!