Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen hátulütője van annak,...

Milyen hátulütője van annak, ha egy barátom be akar jelentkezni lakcímileg hozzám, hogy bejelentéssen egyéni vállalkozást mert albérletben lakik, és oda nem jelentheti be?

Figyelt kérdés

2023. márc. 30. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy ev-ként székhelynek használja, nem kell, hogy ott legyen a lakcíme nálad. Ha ellenőrzik, elég tőled egy nyilatkozat, hogy hozzájárulsz a székhelyhasználathoz.
2023. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Aztán ha bukóban van, akkor meg majd tőled visznek mindent.

Vannak székhelyszolgáltatók, menjen oda.

2023. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Engem is keresett már meg ezzel ismerős.


Igazából nem tudom, hogy mi a hátránya, mik a kockázatok, nem vagyok jogász, nem vagyok könyvelő, nem vagyok rendőr.


Pont ezért elutasítottam. Nem akarok azzal tölteni heteket, hogy utána olvasok minden lehetséges fórumon, hogy jár e ez bármilyen kockázattal vagy sem.

2023. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak székhelyszolgáltatók, kb. 6000 Ft/hó, nagyon max. 20 000.
2023. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt eltaláltam, 2 weboldalt lapoztam fel, az egyik 4700 nettó/hó, a másik 20 000/hó a legdrágább szolgáltatáscsomag.:)))

[link]

[link]

2023. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Milyen hátulütője van annak, ha egy barátom be akar jelentkezni lakcímileg hozzám, hogy bejelentéssen egyéni vállalkozást mert albérletben lakik, és oda nem jelentheti be?"


Ha adott esetben például a NAV nem találja ott (semmi jel nem utal arra, hogy ő ott "egyéni vállalkozik"), akkor törlik az adószámát.

Maximum ha tartozása lenne, akkor zargatnának téged, mert oda van bejelentve a vállalkozásának a székhelye. Nyilván ott keresné minden hatóság, szerv.

2023. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam egy cikket, hogy vállalkozás volt bejelentve magánszemély lakcímére, lett valami gond (kigyulladt a lakás talán), de a biztosító nem fizetett semmit, mert a lakás csak magánszemélyre volt biztosítva, nem céges biztosítás.

Ennek utána nézhetnél, ha végül belemész.

2023. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez tényleg jó ötlet 7-es!

Ilyenekre is oda kell figyelni...

2023. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!