Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Összesen mennyi adókedvezményt...

Összesen mennyi adókedvezményt érvényesíthet egy összegben egy magánszemély, egy tárgyévben?

Figyelt kérdés
Nekem járna pl. laktózra kb. 140.000 Ft, családi adókedvezmény kb. 120.000 Ft, illetőleg első házasok kedvezménye 60.000 Ft. Ezeket lehetséges egyben felvenni éves adóbevallaskor? Nincs ennek egy felső limitje? Azért kérdezem, mert akkor valamit kikérek év közben. Páromnak nem akarom átadni, mert én szeretném ezeket mind igénybe venni jövöre.
2023. júl. 8. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van annyi adóköteles jövedelmed, hogy tudd érvényesíteni, akkor persze.
2023. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van igen, viszont akkor nincs felső korlát?
2023. júl. 9. 00:30
 3/6 anonim ***** válasza:

"Van igen, viszont akkor nincs felső korlát?"


A felső korlát az adóalapod. Nyilván több kedvezményt nem tudsz érvényesíteni, mint amennyi adóalapod, (adód) van hozzá.


Ha nincs adóalap, adó, akkor hiába vagy bármire is jogosult, nincs mivel szemben érvényesíteni.


Fentiek alapján nincs korlát és mégis van. :)

2023. júl. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3- Kedves XY, válaszoltam az első kommentelő hozzászólásara, de ha így érthetőbb:


Igen, van annyi adóalapom, melyből lehetne érvényesíteni....


Illetve egy új kérdés, hiába van ennyi adóalapom, akkor viszont nincs felső korlátja a kivétnek? Pl.hiába lenne az adóalapom 1.000.000 Ft, ha egy évben mondjuk csak 600.000 Ft-ig lehet érvényesiteni kedvezményeket.


A válaszom tehát erre vonatkozott. Remélem így érthető. ;)

2023. júl. 10. 01:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból nincs "limit".
2023. júl. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szuper.
2023. júl. 11. 21:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!